До кінця року частина Тролейбусної може перейти на біопаливо – віце-мер з комунальних питань

Автор: Єва Жасминова

17 Бер, 2015 11:23

Поділитись публікацією
До кінця року частина Тролейбусної може перейти на біопаливо – віце-мер з комунальних питань

У Івано-Франківську на кінець цього опалювального сезону від центрального опалення відключені 27% населення. Проте, ймовірно невдовзі люди можуть повернутися до такого виду теплопостачання.

Читайте також: В Івано-Франківську хлібом, мʼясом і мікрогріном обʼєднують маленький і великий бізнеси (ФОТО)

Про це у ексклюзивному інтерв`ю “Галці” повідомив заступник голови міста з комунальних питань Руслан Гайда.

Він також визнав, що індивідуальне опалення, на разі, й справді вигідніше споживачам, адже людина палить стільки, скільки їй потрібно, і платить за ті об`єми, які використала. Проте, при змінах, які заплановані на найближчий час в опалювальній системі міста, ситуація може змінитися.

“Я багато їздив, був, в першу чергу, у Прибалтійських країнах, у них була така ж проблема, як у нас: люди відключалися, переходили на автономне опалення. Але на практиці останніх років, коли за індивідуальне почали платити більше,  люди почали повертатися до центрального теплопостачання. Такий приклад показує Швеція, Данія, Фінляндія, – коли підключаються навколишні села навіть. В Європі у цьому питанні пішли вперед. Ми вічно декларуємо, що  ми модернізуємо, робимо, а нам треба зробити комплексну державну програму і йти поступово з року в рік переходити на альтернативу, на біо-паливо” – пояснює комунальник.

Він також зазначив, що вже невдовзі, завдяки спеціальним європейським проектам ЄБРР та НЕФКО будуть проведені оновлення опалювальних систем.

“Ми співпрацюємо в цьому питанні з європейськими інститутами, європейськими донорами, які за проектом ЄБРР вже приступили до тендерних пропозицій. Зараз ми залучаємо 7,2 мільйонів євро кредиту на модернізацію 5 котелень, 16-ти кілометрів труб, встановлення двох біокотлів, що нам дадуть в районі Тролейбусної, там ми встановимо великий котел, що дасть можливість працювати на щепі, – відійдемо від газу, будемо економити суттєво газ. По проекту НЕФКО ми по вулиці Довгій робимо модернізацію котелень, заміну насосного обладнання. Головне, щоб людина отримала нормальну послугу по теплу, а для цього потрібно встановлювати в будинках індивідуальні теплові пункти, щоб регулювати подачу тепла в залежності до температурного режиму.  Так проект ЄБРР передбачає встановлення понад 150 теплових пунктів, а проект НЕФКО, який ми втілюємо в життя, передбачає 39 таких пунктів” – спеціально для “Галки” ділиться планами на найближчий час Руслан Гайда.