4 дні та 170 годин операцій: у Франківську канадські та американські хірурги завершили місію “Face the Future” (ФОТО)

Автор: Іра Блаженко

26 Кві, 2024 13:47

Поділитись публікацією
4 дні та 170 годин операцій: у Франківську канадські та американські хірурги завершили місію “Face the Future” (ФОТО)

В Івано-Франківську завершується четверта місія Face the future, в рамках якої американські та канадські лицеві пластичні хірурги разом з українськими лікарями проводили безкоштовні реконструктивні операції на обличчі та шиї для українських військових.

Читайте також: Напрацювання місцевих медиків увійдуть до міжнародних протоколів лікування онкохворих

Впродовж тижня у тандемі лікарям вдалося прооперувати 30 захисників, проте кількість самих операцій є більшою, бо бувають випадки, коли одній людині потрібно більше одного хірургічного втручання, пише “Галка” із конференції з хірургами.

Засновником місії та незмінним координатором є професор медичного університету Торонто Пітер Адамсон. В Івано-Франківську він втретє. Каже, що метою цієї місії є не тільки медичні втручання, а й навчання. Проводячи спільно складні операції, каже хірург, українські лікарі здобувають знання, які можуть застосовувати вже самостійно. Тому 21 та 22 квітня в Івано-Франківську відбувся також симпозіум для хірургів та медсестер.

“Я дуже радий бути в Україні, попри те, що це дуже трагічні часи. У англійській мові є вислів, і я впевнений, що він є й в Україні: “Справжній друг пізнається у біді”. Неймовірно, що кожного разу, коли ми приїжджаємо, то стаємо все ближчими з медичним персоналом. Чим більша ця довіра, тим більше ми можемо допомогти українським захисникам.

У цій місії вдалося прооперувати не 30 людей, а більше. До кінця доби кількість вже буде становити 32. Ми вчимося й самі, бо поранені, яких ми бачимо тут, потребують комплексного підходу. Тому у місії є хірурги різних спеціалізацій, щоб спільно знаходити рішення”, — ділиться Пітер Адамсом.

Ентоні Брізет хірург Х’юстонської лікарні є директором місії Face the future. Він додає, що лікарі здійснили близько 90 втручань для 30 пацієнтів.

“Велика кількість ран – внаслідок вибухів. При ураженнях часто відбувається втрата мʼяких тканин, шкіри та кісток. Щоб допомогти пацієнту, нам треба відновити і форму, і функції. Однією з найінноваційніших технік є використання спеціальних імплантатів. Завдяки роботі біоінженерів ми відновлюємо втрачені кістки. Це одна з найновіших технологій, щоб відновити обличчя захисникам. Ми поєднуємо старі й нові технології, щоб отримати результат.

Ми провели 4 дні й близько 170 годин оперуючи військових. Для нас це великий привілей дбати про ваших героїв”, — каже Ентоні Брізет.

Ірина Каранець родом з України, та працює у Нью-Йорку. Це друга її місія в Україні. Також у неї є онкологічний проєкт, який вона буде здійснювати після закінчення місії Face the Future.

“Якщо чесно, то ми не стикаємося із такими травмами в Америці та Канаді. Дуже важко бачити понівечені обличчя, і я дуже вдячна своїм колегам. Щоразу повторюю їм, що мені дуже приємно, що вони, не будучи українцями, не лишаються байдужими. Я повертатимуся надалі. Це вартує тих тисяч кілометрів, що ми перетинаємо”, — каже Ірина Каранець.

Наразі відомо, що наступна місія відбуватиметься у вересні-жовтні 2024 року. Координаторка цієї місії — лікар-отоларинголог Івано-Франківської обласної лікарні та кандидат медичних наук Наталія Комашко розповідає, що канадські і американські колеги щоразу помічають зміни українських колег.

“Ми докладали багато зусиль, щоб ці місії відбувалися. Для нас це можливість працювати із зірками медицини і допомагати нашим захисникам. Наші колеги віддають свій час, задля цього беруть відпустки, тому ми не маємо права здаватися і опускати руки”, — каже Наталія Комашко.

Чоловік Марії отримав складне поранення у серпні 2023 року. Йому була потрібна реконструкція щелепи. Воїну вставили пластину у нижню щелепу й наразі він відновлюється після операції.

“За два роки я прожила найважчі і найщасливіші моменти. Найщасливіші, бо ти навчився тішитися кожному дню. Ми не очікували, що нас візьмуть. Ми дуже вдячні, що нам дозволили бути у цій місії. Я дякую вам за вашу працю. Мені важко передати всю вдячність, яку я відчуваю до лікарів. Дружиною військовослужбовця бути дуже важко”, — ділиться Марія.

Загалом за час дії місії лікарям вдалося прооперувати близько сотні пацієнтів й оглянути майже 900. Перша місія відбулася у вересні 2022-го, наступна у березні 2023-го, а у жовтні хірурги повернулися на третю. Гуманітарна програма створена у співпраці з благодійним проєктом Still Strong, Razom for Ukraine, Метінвест, Українська асоціація ендоскопічної хірургії голови та шиї, Face the Future foundation.