Віктор Неборак про “Бу-Ба-Бу” та сварку з Андруховичем та Ірванцем

Автор: Єва Жасминова

03 Кві, 2015 09:55

Поділитись публікацією
Віктор Неборак про “Бу-Ба-Бу” та сварку з Андруховичем та Ірванцем

Вчора, 3 квітня, у івано-франківській Книгарні «Є» відбулась зустріч з одним із засновників літературного угруповання «Бу-Ба-Бу» Віктором Небораком.

Читайте також: Книжки прикарпатців у списку найкращих за версією PEN Ukraine 2020

Зустріч з письменником була приурочена до 30-ліття з початку заснування «Бу-Ба-Бу». Як згадує письменник, усе почалося з того, що Юрій Андрухович (один із трійки засновників) познайомив Неборака з Олександром Ірванцем. У кожного з авторів було своє звання.

«Андрухович отримав звання Патріарх, і тому, що він трохи старший за нас, з поваги до нього, – весело пояснює Неборак, – Ірванець – то Підскарбій. Він повинен був за все існування команди назбирати нам багато грошей, правда, у нього нічого не вийшло. Я став Прокуратором – я був головним».

Угруповання припинило своє існування у 2012 році.  Тріо залишилось друзями, хоч і не без своєрідних конфліктів.

«Ми все ще будемо зустрічатися, щоб пити разом, але вже ніколи не виступимо, читаючи вірші утрьох», – заявляє Віктор Неборак.

Він пояснив, що такому рішенню передувала не дуже зрозуміла історія, де чоловіки пересварилися через  те, що їх Прокуратор виставив однодумців, за баченням Ірванця та Андруховича не в дуже гарному світлі.

«Якось я розповів чесно, що ми з Ірванцем покурили анаші, і хтось виклав відео з цим в інтернет. Я думав, що то приїхало телебачення, а то були просто любителі, які згодом оприлюднили те, що я наговорив. І Андрухович на мене образився, хоча я не розумію чому. Я якось сказав, що у нього з Жаданом особливі людські стосунки, а Таня Малярчук розцінила це як те, що вони з неправильною орієнтацією», – розповідає про конфлікт гість Книгарні «Є».

Віктор Неборак розповів ще багато цікавих і кумедних історії за час існування «Бу-Ба-Бу», а також презентував дві свої книги – третє перевидання «Введення в Бу-Ба-Бу» та автобіографічну повість «Колишній інший». Також,письменник анонсував швидкий вихід у світ нової збірки есеїв «Лексикон А. Г.».

Проте, шанувальникам творчості Неборака так і не вдалося почути поезію письменника, оскільки автор зазначив, що сьогодні усе можна почитати в книжках, і нехай це роблять у театрі.

«Ми чому колись читали? Бо хотіли бути почутими, а книжки не видавалися. А сьогодні усе є. Треба знати, коли піти зі сцени, зі сцени треба вчасно з`їхати, але дожити до 70 років і співати про любов…», – двозначно поставив трикрапку Неборак.

Слід зазначити, що Віктор Неборак беззайвої скромностіназиває епоху “Бу-Ба-Бу” класикою української літератури.