За декілька років ідентифіковано понад півтори сотні прикарпатців, які постраждали від торгівлі людьми

Автор: Борис Марія

04 Бер, 2016 20:47

Поділитись публікацією
За декілька років ідентифіковано понад півтори сотні прикарпатців, які постраждали від торгівлі людьми

3 березня у великій залі адміністративного будинку органів влади району відбувся семінар-тренінг на тему «Механізм взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Україні.

Індексація осіб, які постраждали від торгівлі людьми». Його для працівників соціальних служб району, районного відділення поліції, районного центру зайнятості, секретарів місцевих рад провели директор Богородчанського центру соціальних служб для дітей, сім’ї та молоді Святослава Паливода та соціальний працівник благодійного фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» Оксана Куімова, інформують на сайті Тлумацької РДА.

Повідомлялося, що жертвами торгівлі людьми у світі щорічно стають 4 млн. чоловік, а на примусовій праці (МОП), за оцінками міжнародної організації праці, зайняті близько 12,3 млн. осіб. Щорічно в Україні, Білорусі, Болгарії, Молдові, Румунії до тенет работоргівців потрапляють близько 225 тис. людей. Причому Україна є лідером Східної Європи за кількістю постраждалих.

З 2004 року в Івано-Франківському благодійному фонді «Карітас» працює Консультативний центр для протидії торгівлі людьми і допомоги потерпілим від торгівлі людьми, який надає безкоштовні консультації з питань безпеки та легального навчання і працевлаштування за кордоном, шлюбів з іноземцями, пошуку зниклих за кордоном людей, психологічну, юридичну підтримку, соціальну і медичну допомогу постраждалим, проводить роз’яснювальну роботу серед жителів краю з цього питання. З часу відкриття центру були ідентифіковані як постраждалі від торгівлі людьми 164 особи в Івано-Франківській області, серед них є й жителі Тлумацького району. Раніше підтримку потерпілим від торгівлі людьми надавали тільки громадські організації. З 2012 року, коли було прийнято Закон України «Про протидію торгівлі людьми», потерпілі можуть отримати допомогу і від держави.

Учасники семінару-тренінгу отримали вичерпну інформацію про елементи поняття «торгівля людьми», а саме: вербування, перевезення, передача людей, викрадення, шахрайство, обман, зловживання уразливістю становища, сексуальна експлуатація, примусова праця і послуги, підневільний стан, вилучення органів тощо. Йшлося також про причини проблеми та групи ризику, порядок встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми. Відповідно до цього порядку постраждалі можуть звертатися в управління соціального захисту населення РДА до уповноваженої особи із відповідною заявою, після чого проводиться співбесіда і відповідні документи подаються у Міністерство соціальної політики України для встановлення статусу. Інформація про таку особу буде конфіденційною.

Статус постраждалої від торгівлі людьми дозволяє отримувати безкоштовну інформацію щодо своїх прав та можливостей, медичну, психологічну, соціальну, правову та іншу необхідну допомогу, тимчасового проживати в закладах допомоги для осіб, які постраждали від торгівлі людьми, на строк до трьох місяців, отримувати відшкодування моральної та матеріальної шкоди за рахунок осіб, які її заподіяли, у порядку, встановленому Цивільним кодексом України, одноразову матеріальну допомогу, допомогу у працевлаштуванні, реалізації прав на освіту та професійну підготовку. 

Для працівників соціальних служб району та секретарів місцевих рад організатори заходу підготували інформаційні буклети про торгівлю людьми та превентивні заходи. Оксана Куімова наголосила на важливій ролі тих, хто безпосередньо спілкуватиметься з громадянами, адже від їхнього бажання допомогти і компетентності залежатиме рівень довіри людей до органів влади.