З початку року на Франківщині зафіксували два випадки захворюваності на африканську чуму

Автор: Борис Марія

22 Сер, 2017 20:39

Поділитись публікацією
З початку року на Франківщині зафіксували два випадки захворюваності на африканську чуму

Із початку року на території Івано-Франківської області зареєстровано два випадки захворюваності на африканську чуму свиней. Нагадаємо, прецеденти трапилися у Надвірнянському та Тисменицькому районах.

Про причини виникнення АЧС та методи упередження виникнення аналогічних випадків йшлося сьогодні під час засідання під керівництвом першого заступника голови облдержадміністрації, голови Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації Марії Савки.

Як зазначила посадовець, причин для хвилювання немає, проте, потрібно бути готовими до ситуацій, які можуть виникнути в майбутньому, оскільки на територіях сусідніх держав зафіксовано чималу кількість спалахів чуми. Особливу увагу посадовець звернула на випадки захворюваності на АЧС у дикій фауні.

«З початку року на території України зафіксовано 14 випадків спалаху збудника африканської чуми свиней. З 81 випадку виявлення захворюваності на території держави 16 – зареєстровані саме у дикій фауні», – зазначила Марія Савка.

Також вона повідомила, що під час вчорашнього візиту заступника міністра екології та природних ресурсів України Василя Палуйко було обговорено питання збільшення ліміту на відстріл дикого кабана, що дало б можливість звести їх чисельність до нормативних показників. Як результат – зменшити випадки спалахів африканської чуми. Проте, через відсутність погодження з Міністерства екології та природних ресурсів України, лімітів відстрілу наразі немає.

За словами завідувача сектору мисливського господарства ОУЛМГ Геннадія Мельничука, за результатами проведення обліку мисливської фауни у січні-лютому цього року чисельність диких кабанів на території області становить 2306 особин. Поряд з тим, існує поняття «оптимальної чисельності тварин». Саме вона є показником того, що тварини не приносять шкоду ні лісовому, ні сільському господарству.

«Оптимальна чисельність дикого кабана по області становить 1331 особину. На основі раніше проведеного обліку мисливськими господарствами складаються проекти лімітів добування мисливської фауни на наступний мисливський сезон. На цей рік в області заплановано до добування 420 особин дикого кабана. Проте, оскільки приріст кабана є значним, існує надлишкова чисельність тварин, тому будемо клопотати про додаткові ліміти для врегулювання чисельності кабана», – додав Геннадій Мельничук.

Принагідно зазначити, що африканська чума свиней не впливає на здоров’я людини, так як людський організм не чутливий до даного збудника. У разі виникнення спалаху, людина може бути тільки переносником вірусу серед свиней і сприяти подальшому поширенню інфекції.

Відділ прес-служби Івано-Франківської обласної державної адміністрації