”Я маю резервний план”, – Скрипничук про об’єднання територіальних громад

Автор: Турій Роман

30 Чер, 2015 12:02

Поділитись публікацією
”Я маю резервний план”, – Скрипничук про об’єднання територіальних громад

Голова обласної ради Василь Скрипничук під час сьогоднішньої прес-конференції дав оцінку впровадженню територіальної реформи в області.

За словами Скрипничука, остання сесія обласної ради показала, що процес утворення об’єднаних територіальних громад на Прикарпатті зрушився з місця.

”Остання сесія показала, що можна провести цей процес і в такий спосіб. Спочатку було запропоновано 70 громад, потім 40, а зараз маємо 60. Написати можна все, що завгодно. І прийняти можна все, що завгодно. Питання в тому чи буде воно їхати”, – каже Скрипничук.

Голова обласної ради каже, що процес передачі повноважень на місця є необхідним, проте наголошує, що його можна було б побудувати ефективніше і зрозуміліше для громад:

“Треба було показати громаді на прикладі. Створили об’єднану громаду – ось вам гроші на дорогу, робіть. Теж стосується і землі. Потрібно було прийняти зміни до Земельного кодексу”.

Також Скрипничук поділився своїм планом утворення громад в області:

«Я маю резервний план, як обласна рада прийме рішення, яке поставить все на місце. Шандра, голова Київської Ода розповів мені, що в них зараз розглядається 17 чи 18 план. У нас поки що тільки третій. Я думаю, якщо в ОДА підуть нормальним шляхом і трішечки підуть між люди, то зможемо досягти бажаного. І якщо якесь село скаже, що не схоче з кимось об’єднуватися, то це буде їхня об’єднана громада одного села. Вишивайте на здоров’я. Буде так. І це мій план, який буде остаточним. Тобто робимо перелік і кажемо, що це об’єднання громад. Але вся біда в тому, що такий план повинна подавати ОДА», – говорить Скрипничук.

Проте голова обласної ради не втрачає оптимізму налаштований щодо утворення територіальних громад на Прикарпатті:

«Об’єднання буде. Схочуть села ні з ким не об’єднуватись, то не будуть. Є польський і шведський досвід. В цих країнах реформа близько 20 років і є села, які й досі не визначилися».