ВООЗ розповіла як боротися з епідемією Еболи

Автор: Турій Роман

11 Aug, 2014 15:57

Поділитись публікацією
ВООЗ розповіла як боротися з епідемією Еболи

ВООЗ розробила рекомендації для боротьби з епідемією еболи та закликає усі держави світу здійснювати кроки для подолання загрози поширення інфекції. Сьогодні у Женеві науковці обговорюють шляхи подолання ситуації.

Вірус еболи поширюється в країнах Африки

 

У понеділок, 11 серпня, експерти у галузі медицини з усього світу зустрілися в Женеві в рамках міжнародної конференції Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). На порядку денному – обговорення можливості використання експериментальних медикаментів для лікування інфікованих вірусом еболи. Про це повідомляє dw.de.

Раніше генеральна директорка ВООЗ Марґрет Чан оголосила епідемію “надзвичайною міжнародною ситуацією” та закликала міжнародну спільноту спільними зусиллями вжити заходів для боротьби з поширенням лихоманки ебола. Вона назвала епідемію лихоманки “найбільшою і найтяжчою” за майже 40-річну історію хвороби.

Минулого тижня спеціальний комітет ВООЗ під час зустрічі у Женеві розробив низку рекомендацій для боротьби з поширенням вірусу. У першу чергу вони стосуються країн західної Африки, де спалахнула епідемія еболи – Сьера-Леоне, Ліберії та Гвінеї. Але у ВООЗ переконані, що до подолати загрозу можна лише, якщо залучити всі країни світу. Поки що ворганізації зафіксували 1800 випадків інфікування, з яких 961 закінчилися летально”.

Передусім уряди трьох західноафриканських країн мають зрозуміти, що боротьба з поширенням інфекції – справа усього державного керівництва, а не лише міністерства охорони здоров’я чи регіональних інстанцій. Настав час для рішучих та узгоджених дій, наголосили у ВООЗ. Раніше деякі з країн заперечували, що поширення лихоманки набирає загрозливих масштабів. Але тим часом всі три держави, в яких спалахнула епідемія, визнали проблему.

Інформаційний стенд: симптоми еболи

 

ВООЗ не підтримує заборону поїздок та обмеження торгівлі, утім наголошує на необхідності проводити систематичний контроль. Подорожуючих потрібно перевіряти на типові симптоми вірусу – температуру та приступи слабості. Країн, що межують з Сьєрра-Леоне, Ліберією та Гвінеєю, організація закликає бути готовими до пасажирів, хворих на еболу.

Від нинішнього спалаху лихоманки постраждали країни зі слабкою системою охорони здоров’я. Марґрет Чан закликає до міжнародної солідарності. За її словами, країни, які зараз охопила епідемія, не зможуть впоратися з поширенням вірусу у таких масштабах лише власними зусиллями. “Охорона нашого спільного здоров’я залежить від того, наскільки втілення заходів у цих країнах знайдуть підтримку”, – зазначила Чан.

У першу чергу в країни, де спалахнула епідемія еболи, потрібно якнайшвидше доставити ліки та спеціальний захисний одяг, вважають експерти ВООЗ. Крім того, потрібно направляти навчений медичний персонал. Але зрештою успішне втілення рекомендацій ВООЗ залежить від обсягів фінансової підтримки міжнародної спільноти.