Чи можливий такий результат у дітей без застосування наркозу? 

Автор: Зелінська Тетяна

19 Бер, 2024 10:15

Поділитись публікацією
Чи можливий такий результат у дітей без застосування наркозу? 

Здоров’я зубів є однією зі складових загального здоров’я та розвитку дитини. Тому створення сприятливого та безболісного досвіду лікування зубів є важливою необхідністю.

Саме тому івано-франківська “Сімейна стоматологія Мельничука” проводить лікування зубів за допомогою наркозу. Для читачів “Галки” досвідчений лікар-анестезіолог Ігор Крутофіст розповів, чому не варто боятися наркозу, на що варто звернути увагу під час вибору стоматологічної клініки, про наймолодшого пацієнта та особливості “медикаментозного сну” для дітей.

Седація чи наркоз?

Під час стоматологічних процедур використовують два види анестезіологічного супроводу: седацію та наркоз. У чому ж відмінність? Під час седації пацієнт дихає самостійно, а під час наркозу пацієнту допомагає дихати наркозно-дихальний апарат.

Який саме метод застосувати – вирішує лікар-анестезіолог. Ігор Крутофіст пояснює, що на його вибір впливає обʼєм роботи, вік пацієнта, тривалість процедури та особливості організму.

“Короткотривале втручання проводиться під седацію. Якщо ж об’єм роботи великий, лікування проводиться з додатковим захистом дихальних шляхів (наркоз). Це безпечніший та надійніший варіант, який унеможливлює потрапляння у дихальні шляхи сторонніх рідин та матеріалів”.

І та й інша процедура починаються з введення медичного препарату в організм (севофлуран чи пропофол). Метод введення обирають залежно від віку пацієнта та його психоемоційного стану. Для маленьких дітей, які бояться лікарів чи уколів, використовують вдихання газу севофлуран через маску. 

“Дітки менш терпимі до болю, мають більше страхів до лікарів. Пацієнт засинає, після цього відбувається встановлення довенного катетера”, – зазначає Крутофіст.

Процедура для дітей 

Найменшим пацієнтом, якому проводили лікування зубів під наркозом у “Сімейній стоматології Мельничука” – 11 місяців. Зуби були уражені карієсом, батьки вчасно звернулися до клініки, тому зубчики вдалося врятувати.

“До” і “Після” в 11-місячного пацієнта

 

Проте, через страх батьків чи припущення, що молочні зубки лікувати не потрібно, часто трапляються запущені випадки, коли вже рятувати нічого або врятувати зуби надзвичайно складно. Також є дітки з супутніми патологіями (неврологічними, психічними та ін.), які не дозволяють налагодити контакт з лікарем, а в лікуванні зубів є необхідність.

У таких випадках лікування без наркозу провести неможливо. 

“Це довготривала процедура, а діти часто навіть 15 хвилин не можуть висидіти спокійно. Також лікування під наркозом може захистити дитину від страху стоматологів у майбутньому”.

Тривалість лікування під анестезіологічним забезпеченням для дітей залежить від віку пацієнта. Ігор Крутофіст зазначає, що вони дотримуються європейських та американських протоколів. Якщо пацієнту до двох років, то тривалість наркозу до двох годин. Якщо дитині до трьох років, то до трьох годин. Старшим дітям та дорослим, максимальний час, який застосовували у клініці – вісім годин.

Наркоз не шкодить

Проведення стоматологічних втручань під наркозом полегшує життя не тільки пацієнту, але й підвищує якість роботи стоматолога. Під час процедури у кабінеті знаходяться стоматолог, його асистент, лікар-анестезіолог та медсестра-анестезистка.

“Лікар завжди має венозний доступ. Коли виникає потреба, то можна легко ввести пацієнту потрібний препарат. А загрозливі стани можуть виникати навіть при місцевому знеболенні, як приклад – алергічна реакція”, – розʼяснює Крутофіст.

Він ділиться – часто чує від пацієнтів, що наркоз шкодить організму. Але це неправда! Таке знеболення ніяк не впливає на мозок, увагу, серце чи інші органи. Якщо дозування, методика застосування та препарати відповідають протоколам, то лікування з анестезіологічним забезпеченням не дає жодних ускладнень чи наслідків.

“Насправді наслідки утримання дітей чи насильного лікування зубів є набагато гіршими для психіки дітей, ніж той самий наркоз”.

Чи є протипоказання?

Перед процедурою пацієнт має бути здоровий (відсутні нежить, кашель і т.д.) та не мати ознак загострення хронічних захворювань. 

Перед процедурою пацієнти-діти мають здати кілька аналізів: УЗД серця, загальний аналіз крові з формулою, з часом кровотечі та цукром крові. Для дорослих: до вище переліченого списку додається кардіограма, біохімічний аналіз крові та коагулограма.

 

Як обрати надійну стоматологічну клініку?

Обираючи клініку для проведення стоматологічної процедури під наркозом, наголошує Ігор Крутофіст, варто звернути увагу на такі пункти:

– Наявність ліцензії на проведення наркозів для дорослих та дітей 

– Необхідна апаратура для моніторингу стану пацієнта

– Сертифіковані медикаменти

– Досвідчена команда

До прикладу, “Сімейна стоматологія Мельничука” має ліцензії на проведення наркозів як для дітей, так і для дорослих. Тут використовують найсучасніші європейські препарати та обладнання.

“Ми завжди хочемо, щоб стоматологічна процедура пройшла для пацієнта якнайкраще. Тому використовуємо тільки якісні та сертифіковані препарати”, – підсумовує Крутофіст.

Дізнайтеся більше про процедуру та вільні години на запис у “Сімейній стоматології Мельничука” за контактами:

• +380 67 299 70 80

• +380 99 299 70 80

м. Івано-Франківськ

вул. Андрія Мельника, 9а

https://www.instagram.com/melfamdent/

https://www.facebook.com/melfamdent

Головна

Клініка, яка турбується про людей – це “Сімейна стоматологія Мельничука”.
Реклама