В області вирішують, як отримати зиски від Дунайської стратегії Євросоюзу

Автор: Людмила Баран

29 Вер, 2016 12:10

Поділитись публікацією
В області вирішують, як отримати зиски від Дунайської стратегії Євросоюзу

Представники органів місцевого самоврядування Івано-Франківщини та регіональні експерти  визначають ключові напрямки використання Європейської стратегії Дунайської регіону задля розвитку області. 

В обласній раді 29 вересня влаштували круглий стіл “Європейська стратегія Дунайського регіону. Можливості та завдання Івано-Франківської області”. Мова про те, як місцева влала може використати стратегію для розвитку своїх територій. Та про те, як вона може допомогти реформі з децентралізації.

Ростислав Томенчук, представник Українського інституту міжнародної політики, сказав, що його організація разом з Мінрегіоном ініціює проект з активізації участі України у Дунайській стратегії.

“Чотири області України входять у басейн Дунаю. Тому важливо, щоб Україна реалізувала пріоритетні питання цих областей”, – зазначив він.

Томенчук повідомив, що подібні круглі столи відбулися вже в Одеській, Чернівецькій, Закарпатській областях. Напрацьовані пропозиції після  заходу в Івано-Франківську представлять  на міністерській зустрічі у Києві. А на початку листопада відбудеться форум Дунайської стратегії у Братиславі.

Юрій Цимбалюк, начальник відділу облради з міжнародних зв’язків, зауважив, що хоча на Івано-Франківщині Дунай не тече, але є річки, які входять до його басейну. З допомогою стратегії можна буде вирішити проблеми забруднення цих водойм.

“Включення України як повноцінного партнера сприятиме тому, що  ми будемо задіяні в реалізації стратегії й отримуватимемо зиски з цих речей”, – сказав Цимбалюк. – Нам потрібно вже зараз напрацьовувати проектні пропозиції, щоб брати участь у конкурсах у рамках Дунайської стратегії”.

Європейська стратегія Дунайського регіону – це регіональна ініціатива Євросоюзу, що охоплює 14 країн. Участь у ній дозволяє залучати новий досвід управління територіями. Пріоритетами ЄСДР є підтримка сталої енергетики, розвиток культури та туризму, збереження якості води, грунтів, ландшафтів, біорозмаїття, подолання екологічних ризиків, підтримка освіти й підприємництва, боротьба зі злочинністю.