Українським підліткам серіалом розповіли, чому “Хлопці не плачуть” і “Ти ж дівчинка!” – це погано

Автор: Застава Максим

30 Вер, 2023 18:08

Поділитись публікацією
Українським підліткам серіалом розповіли, чому “Хлопці не плачуть” і “Ти ж дівчинка!” – це погано

На Дія.Освіта вийшов 10-серійний проєкт «Базові знання про гендер» для підлітків.

Читайте також: Злодії не лише грабують помешкання, вони крадуть самі квартири

Його мета – показати підліткам, чому важливо любити та поважати себе; як визначати свої особисті кордони та як розпізнати різні прояви насильства — від словесних маніпуляцій до психологічного тиску чи фізичної шкоди; як відстоювати свої права та звернутися по допомогу до дорослого, пише “Галка” з посиланням на Дія.Освіта, де власне можна переглянути відеоматеріали. 

Його героями стали ведучі відвертого шоу ебаут Наті Гресько та Влад Болсун.

Протягом 10 серій герої на реальних прикладах, а часом навіть власних життєвих історіях, розбирають ризики, які можуть трапитися з підлітками у житті та у мережі. Серед ключових тем — поділ на дівчачі та хлопчачі групи на уроках, булінг за зовнішність, цькування щодо вибору професій та шантаж приватними фото.  

«Вже сьогодні українці створюють країну майбутнього — де кожен і кожна зможуть втілити свої мрії. Тому розвиток гендерної освіти в Україні — це не лише інвестиція в безпеку молоді та суспільства загалом, це зобов’язання будувати світ, у якому кожна людина живе без страху та дискримінації. Новий серіал стане ще одним елементом міцного фундаменту для вільного українського суспільства», — пояснює заступник Міністра цифрової трансформації з питань євроінтеграції Валерія Іонан.

В основі більшості серій — реальні історії українських підлітків, складні та небезпечні ситуації, повʼязані з гендерними стереотипами: цькування, недоречні викрикування на вулицях, небажані доторки, обговорення «незручних» тем удома. 

«Ми багато спілкуємося з молоддю, проводимо зустрічі та фокус-групи, щоб почути їхній запит. І ми бачимо та чуємо, що вони часто стикаються із ситуаціями, які підривають їхні відчуття власної цінності та віру в себе. А це і є зона зусиль Клубу Добродіїв — підтримка дітей, розвиток впевненості, стійкості та вміння протистояти викликам світу, що змінюється кожної хвилини. Цей освітній серіал — ще один інструмент для підлітків, щоб розвинути актуальні життєві навички, які  допоможуть усвідомлювати свої кордони та говорити про них, а також екологічно відстоювати себе, не шкодячи іншим», — зазначає засновниця та керівниця Клубу Добродіїв Марія Тодорчук.

Усі епізоди серіалу містять поради, куди можна звернутися за підтримкою в разі складної ситуації, повʼязаної з насильством та цькуванням. А також контакти служб і сервісів.

«Такі проєкти потрібні не лише підліткам, а й всьому нашому суспільству, щоб ми жили в толерантній країні, яка поважає інших людей і їхні кордони, не дискримінує їх», — ділиться Наті Гресько, геройка серіалу, співзасновниця та співведуча відвертого шоу «ебаут». 

Освітній серіал «Базові знання про гендер» стане корисним не лише для підлітків та молоді, а й для дорослих — батьків та опікунів, учителів та всіх активних людей, відкритих до нових знань та навичок.