У Коломиї національний музей представив виставку робіт “берегинь ліжникарства” (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

26 Кві, 2021 07:07

Поділитись публікацією
У Коломиї національний музей представив виставку робіт “берегинь ліжникарства” (ФОТО)

У Національному музеї відкрито виставку “Три Берегині ліжникарства”, на якій представлені відомі на весь світ яворівські ліжники.

Читайте також: У Франківську науковці з України, Польщі та Білорусі дискутують над питаннями транскордонної спадщини (ФОТО)

Село Яворів Косівського району віддавна знане творчістю тамтешніх майстрів у різних видах традиційних гуцульських ремесел і досі зберігає славу як всеукраїнський центр ліжникарства.

Тут працює невтомна представниця легендарного роду Шкрябляків, 90-літня Василина Калинич – заслужена майстриня народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Міжнародні пленери, майстер-класи з ліжникарства для всіх охочих відбуваються у творчій майстерні Ганни Копильчук – заслуженої майстрині народної творчості України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреата обласної премії імені Я. Лукавецького.

Продовжує працювати в майстерні й 79-річна Анастасія Хім’як, заслужений майстер народної творчості України, з творчої династії Корпанюків, інформує “Галка” з посиланням на Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття.

Творчість цих майстринь втілює яскраве різнобарв’я гуцульського ліжника, відображає спадковість традиції, а також поєднує давні взори з новими творчими розробками. Так, у яворівському ліжнику традиційні орнаменти “в паси”, “очкатий”, “кривий” сусідять з новішими “вуставковим”, “сливовим”, “кавалєрське око”.

“Завжди є нагода зануритися в барвистий світ ліжникарства, навідавшись до гостинно відчинених творчих осередків яворівських майстринь. А можна натомість уже сьогодні завітати до виставкових залів нашого музею та отримати шквал передсвяткових емоцій, доторкнутись до віковічної традиції Карпатського краю, втіленої в художньо обробленому овечому руні”, – йдеться у дописі.

Виставка триватиме до 9 травня.