У Франківську для довічно засуджених влаштували кіносеанс

Автор: Людмила Баран

03 Сер, 2015 17:45

Поділитись публікацією
У Франківську для довічно засуджених влаштували кіносеанс

В Івано-Франківській установі виконання покарань відбувся показ фільму для осіб, котрі перебувають у секторі максимального рівня безпеки для чоловіків, засуджених до довічного позбавлення волі.

Вони переглянули стрічку про життя в’язнів у шотландській тюрмі «Перукарська воля». Фільм розповідає, зокрема, про здобуті за ґратами навики перукарської справи, завдяки чому деякі в’язнів переосмислюють свої вчинки й готуються до життя поза місцем несвободи, повідомляє івано-франківська “Молода Просвіта”.

Показ стрічки відбувся у рамках створеної мережі постійно діючих кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA в установах пенітенціарної системи Прикарпаття, координатором якої є Івано-Франківська обласна організація «Молода Просвіта».

«Незвичним здавався намір зустрітися з особами, засудженими за скоєння тяжких злочинів, але під час спілкування руйнуються певні стереотипи, і в’язні сприймаються як звичайні люди», – зауважила регіональна координаторка Докуклубів Євгенія Бардяк.

Після перегляду фільму відбулося обговорення, в якому взяли участь заступник начальника установи виконання покарань № 12 Іван Гурик та юрист Української Гельсинської спілки з прав людини в Івано-Франківську Юрій Вацик.

Присутні поцікавилися: чому в українських в’язницях умови перебування суттєво нижчі, ніж в їхніх ситуативних іноземних колег?

Також адресували правнику ряд актуальних для них запитань: чи законне нововведене обмеження телефонних розмов до 15 хвилин на день, чому особи, рішення суду про засудження яких до довічного позбавлення волі не набрало законної сили (так звані «незатверджені»), утримуються у тих самих умовах, що й особи, засуджені до довічного позбавлення волі (так звані «затверджені»), однак не користуються тими права, що і «затверджені» (телефонні розмови, довгострокові побачення), чи може бути змінене покарання у вигляді довічного позбавлення волі на позбавлення волі строком на 15 років для осіб, які були засуджені до смертної кари відповідно до вироку, що ухвалений до моменту прийняття рішення Конституційним судом України про скасування смертної кари.

Деякі теми одразу обговорили, інші – залишились до наступного засідання кіноклубу.