У ЧЕСНО заявили, що франківська суддя не має морального права увійти до Верховного суду

Автор: Турій Роман

25 Кві, 2017 15:33

Поділитись публікацією
У ЧЕСНО заявили, що франківська суддя не має морального права увійти до Верховного суду

150 із 382-х активних учасників конкурсу у Верховний Суд мають сумнівну репутацію та не повинні стати суддями нового Верховного Суду.

Читайте також: Петро Порошенко призначив двох прикарпатських суддів

Активісти Руху ЧЕСНО в рамках кампанії ЧЕСНО.Фільтруй Суд! проаналізували інформацію про усіх претендентів на 120 місць у найвищій судовій інстанції та склали власний антирейтинг, до якого потрапило 40% учасників конкурсу, які дійшли до фінального його етапу – співбесід.

До антирейтингу Руху ЧЕСНО активісти включили тих претендентів, щодо яких у відкритих джерелах є інформація про ухвалення ними сумнівних рішень, причетності до корупції або порушення прав людини, непрозорості або надмірності статків, що не відповідають доходам, або які були помічені у неетичній поведінці, мають родинні та комерційні зв’язки, що можуть призвести або призводили до конфлікту інтересів.

У списку – колишня голова Апеляційного суду в області Надія Стефанів. Вона є кандидаткою на посаду судді Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду.

Як пишуть у ЧЕСНО, згідно з декларацією родинних зв’язків за 2011-2015 роки, дочка судді, Микитин (Стефанів) Надія з 2011 року працювала помічником судді в Івано-Франківському міському суді Івано-Франківської області, а вже у 2012 році стала суддею Івано-Франківського окружного адміністративного суду. Ще одна дочка, Стефанів Марта з 2011 року працює помічником судді в Господарському суді Івано-Франківської області.

У 2013-2014 роках суддя Стефанів Н.С. спільно проживала з Вороняком Володимиром Андрійовичем, начальником слідчого відділу прокуратури Івано-Франківської області.

Додатково

У 2014 році, будучи на посаді Голови Апеляційного суду Івано-Франківської області, Стефанів Н.С. позитивно відгукнулась про диктаторські “закони 16 січня”. Зокрема, суддя вказала, що зміни до Закону “Про судоустрій і статус суддів” сприятимуть підвищенню незалежності суддів, а також “виступають важливою передумовою для більш повної реалізації громадянами доступу до правосуддя і судового захисту ними своїх прав”.

Теги: