Тритон, борсук чи рись. У мережі обирають символ Карпат

Автор: Людмила Баран

21 Гру, 2017 09:06

Поділитись публікацією
Тритон, борсук чи рись. У мережі обирають символ Карпат
Всеукраїнський екопроект “Разом за природу” оголошує про старт національного голосування за тварину – символ Карпат. У списку претендентів на почесне звання – 10 мешканців карпатських лісів.
Переможець стане головним героєм мультфільмів, навчальних матеріалів для дітей та мешканцем Моршинського парку скульптур.Мета голосування – популяризувати рідкісні і зникаючі види тварин та привернути увагу до необхідності відновлення екосистеми мальовничих карпатських лісів.

“У рамках проекту “Разом за природу” ми створили парк скульптур – Пейзажну алею у Моршині. Наступного року алею прикрасить скульптура обраного українцями символу Карпат, — говорить представник організаторів проекту Марина Соловйова. — Усі матимуть змогу зробити пам’ятне фото з народним обранцем. Окрім того, у планах запуск серії освітніх матеріалів, у яких символ Карпат буде пояснювати дітям, як піклуватися про ліс, розповідати історії про всіх мешканців гір та навчати відповідальному ставленню до природи”.

Голосування триває до 20 січня 2018 року.

 “До списку потрапили рідкісні звірі: ведмідь, рись, саламандра плямиста, кіт лісовий, зубр”, – розповіла  Тетяна Карпюк, координаторка з екоосвіти Всесвітнього фонду природи в Україні (WWF).

За її словами,  ведмедів на території українських Карпат залишилося близько 300. Саламандра, рись, зубр і кіт лісовий – види, які занесені до Червоної книги України.
“До унікальних і рідкісних ми додали тварин, що трапляються частіше: їжака, вовка, борсука та вивірку – їх або їхні оселі може побачити будь-який турист, що мандрує Карпатами. Проте вони дуже важливі для екосистеми: вовки – санітари лісу, борсуки –архітектори, що “будують” домівки для інших тварин, вивірки висаджують ліс – вони заготовляють запаси на зиму, заривають у землю горіхи та жолуді, які проростають наступного року. Та наш перелік був би неповним без унікальної амфібії – тритона карпатського, який є ендемічним видом – мешкає виключно в Карпатах”.
Проголосувати можна за посиланням.