“Посіч: депортована, але не знищена” – у Франківську презентували фільм про історію прикарпатського села

Автор: Дубінець Вікторія

19 Жов, 2016 18:27

Поділитись публікацією
“Посіч: депортована, але не знищена” – у Франківську презентували фільм про історію прикарпатського села

19 жовтня, в Івано-Франківську презентували документальну стрічку “Посіч: депортована, але не знищена”.

Читайте також: У США відреагували на смерть жінки-медика з 10-ї гірсько-штурмової бригади

В основі фільму реальні події – масове виселення радянською владою жителів села Посіч Тисменицького району на Одещину у 1950-му році.

Село розташоване неподалік Івано-Франківська біля лісового масиву “Чорний ліс”. У ХХ столітті тут активно діяла УПА, а Посіч була одним із центрів партизанського спротиву. Тому радянський режим не міг не поквитатися із посічанами, аби позбавити підтримки українських повстанців.

Примусове вивезення півстолітньої давності лягло в основу розповідей свідків-очевидців та їх нащадків, – інформує з місця події кореспондент “Галки”.

“Перш за все цей фільм історичний. Старих жителів у селі дуже мало залишилося: в основному це діти та внуки репересованих людей, які хочуть знати свою історію”, – поділилася голова села Посіч Галина Витвицька.

Окрім очевидців автори Софія Шеметуха та Андрій Яворський розмовляли з експертами-істориками.

“Якби в Україні хоча б раз у рік виходив документальний фільм, який би описував трагедію окремо взятого села, то у країні, мабуть, залишилася не така велика кількість людей, які вірять, що було добре жити в радянській країні”, – прокоментувала подію кандидат історичних наук Тамара Галицька.

Також при підготовці стрічки використали матеріали з Держархіву Івано-Франківської області.

“Мова йде про людей, яких переселили більше 50 років тому, тому що на Західній Україні їх було дуже багато. Якраз цікаво, що зараз всі говорять, як живуть переселенці зі Сходу. Але ніхто не знає, що з ними буде через півстоліття”, – розповіла авторка ідеї та співавторка фільму Софія Шеметуха.

Фільм триває 22 хвилини. Його транслюватимуть на районних телеканалах.