Перша міжнародна школа урбаністики від СANactions і Віктора Зотова відбудеться в Івано-Франківську

Автор: Турій Роман

23 Чер, 2015 17:29

Поділитись публікацією
Перша міжнародна школа урбаністики від СANactions і Віктора Зотова відбудеться в Івано-Франківську

Школа CANactions з урбаністики відбудеться в Івано-Франківську.

Школа CANactions – це некомерційна міждисциплінарна платформа післядипломної освіти з урбаністики, що не має аналогів в Україні. Це міжнародний проект, орієнтований на кращий світовий досвід.

Про те, що цьогоріч школа відбудеться в Івано-Франківську повідомляє Юрій Филюк.

“Все, офіційно перша міжнародна школа урбаністики від СANactions і Zotov & Co відбуватиметься на базі Франківська. Відкрито набір учасників в школу – подавайтесь, це колосальний досвід!”, – пише Филюк.

Мета  школи – підготовка агентів урбаністичних змін, що здатні ініціювати та втілювати новаторські проекти розвитку реальних міських територій, працюючи в міждисциплінарних командах під кураторством провідних міжнародних експертів.

Школа є наступною стадією еволюції міжнародного архітектурного фестивалю CANactions, заснованого архітектурним бюро Zotov&Co у 2008 році.

“Ми шукаємо молодих та амбітних людей, готових досліджувати українські міста, виявляти їх унікальність, аналізувати потенці розробляти сценарії розвитку. Участь у Школі – це ваш крок у напрямку професійного росту, унікального досвіду та нових перспектив”, – йдеться на сайті проекту.

Тема першого навчального року Школи – urbanism.ua: (RE)START.

“Ми починаємо процес міждисциплінарного дослідження українських міст, пропонуючи переосмислити базові механізми планування та розвитку урбаністичних територій. Яким є сучасне місто? У чому специфіка міст України? Хто сьогодні визначає їх розвиток? Як зробити цей процес більш ефективним та відкритим?Над цими та багатьма іншими питаннями працюватимуть учасники нашої Школи в рамках Студії#1 під кураторством провідного швейцарського урбаніста Урса Томанна. Тема Студії – “Від General Plan до Guiding Plan: стратегічні інструменти розвитку сучасного міста”, – повідомляють організатори.

Протягом 1-го семестру учасники Студії отримають змогу: проаналізувати міжнародний досвід з управління та розвитку міських територій, здобути навики з методології урбаністичних досліджень, здійснити field trip та розробити стратегію розвитку конкретного міста, а також стати ініціаторами реформи містобудівної галузі в Україні у складі міждисциплінарної команди.
Під час презентації результатів роботи Студії#1 у грудні 2015 буде представлена тема та структура Студії#2, що продовжить програму навчального року, сфокусувавшись на проблемі майбутнього постіндустріальних міст України.