Нестача коштів та заборона на регулювання русла річок: в Івано-Франківській ОВА обговорили проблему подолання наслідків повені (ФОТО)

Автор: Зелінська Тетяна

24 Лис, 2023 14:43

Поділитись публікацією
Нестача коштів та заборона на регулювання русла річок: в Івано-Франківській ОВА обговорили проблему подолання наслідків повені (ФОТО)

В Івано-Франківській ОВА місцева влада, нардепи, голови громад та надзвичайники зʼясовували, що перешкоджає Прикарпаттю вчасно реагувати на наслідки повені та паводків.

Читайте також: 73 країни світу увійшли до антипутінської коаліції, - Кулеба (ІНФОГРАФІКА)

Про це пише «Галка» з Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України в Івано-Франківській ОВА.

Виконавчий секретар Президії Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України, заступник Керівника Офісу президента України Олексій Кулеба у вітальному слові відзначив, що цей захід відбувається в новому форматі.

«Нам важливо, щоб всі рівні влади могли комунікувати між собою. Хочу, щоб ця дискусія була максимально відкрита та рішуча. Виконання рішень, прийняті на цьому Конгресі, будуть на контрольні президента України», – сказав Кулеба.

Він додав, що попереду складна зима, тому потрібно орієнтуватися на захист енергетичних обʼєктів інфраструктури.

Найперше на Конгресі обговорили питання про затоплення територій повенями та паводками.

За словами голови Івано-Франківської ОВА Світлани Онищук, з 2008 року Прикарпаття зазнало руйнувань від повені на понад 6 мільярдів гривень.

«Науковці порахували, що паводки можуть повторюватися з певною циклічністю та збільшеними руйнуваннями», – додала Онищук.

Заступник голови ОВА Віталій Ільчишин розповів, що тільки у 2023 році повінь пошкодила 190 км доріг, підтопила 985 домогосподарств та 122 житлові будинки. На відновлення було необхідно 250 млн грн.

«У 2021 році була затверджена протипаводкова програма до 2025 року. Фінансування програми – 1,657 млн грн. З них з обласного бюджету 350 млн грн, місцевих бюджетів – 220 млн грн, інвестори – 18 млн грн. Решта — з держбюджету», – сказав Ільчишин.

За його словами, Івано-Франківській області не вистачає фінансування. Дністровським басейновим управлінням водних ресурсів подано 32 пропозиції на загальну суму 420,5 млн гривень. Станом на даний час, для реалізації Програми виділено кошти для проведення пʼяти заходів на загальну суму 28,6 млн грн, що становить всього 7% від потреби в коштах.

Голова Білоберізької сільської об’єднаної територіальної громади Дмитро Іванюк розповів, що під час паводків у них критично підтоплює дороги, тому до людей не можуть дістатися, наприклад, медики. Громада страждає при кожному паводку.

«При отриманні фінансування ми намагаємося ліквідувати найгірші наслідки, які є у громаді. Але гроші часто приходять зі запізненням, наприклад, у грудні. Я б просив президента збільшити фінансування на ліквідацію наслідків негоди саме за державний кошт», – сказав Іванюк.

Директор Департаменту організації заходів цивільного захисту ДСНС Віктор Вітовецький сказав, що ДСНС підтримує застосування превентивних заходів, адже простіше запобігти паводкам, ніж їх ліквідувати.

Нардеп Олександр Матусевич заявив, що проблему повʼязану з паводками у районах гірських річок та річок басейну Дністра, потрібно вирішувати за допомогою руслорегулювальних робіт. Наразі проведення таких робіт в Івано-Франківській області заборонено.