Не треба боятися втратити посаду, а слід думати про те, як це змінить нашу державу, – Крецул про децентралізацію

Автор: Борис Марія

29 Бер, 2017 12:15

Поділитись публікацією
Не треба боятися втратити посаду, а слід думати про те, як це змінить нашу державу, – Крецул про децентралізацію

Сьогодні, 29 березня, в Івано-Франківську з ініціативи Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС) відбувається засідання регіональної платформи, на якій обговорюватимуть виклики та загрози місцевому самоврядуванню.

Читайте також: Почую кожного: кому і скільки роздається матеріальна допомога коштом бюджету Івано-Франківська

Народний депутат Михайло Довбенко зазначив, що він є прихильником реформи децентралізації. Для того, щоб вона була успішною, треба використовувати потенціал українців.

«Більше 90% – дотаційні громади. Це неприйнятно для держави, тому треба шукати стимули та мотивації, щоб витримувати темпи децентралізації», – прокоментував він.

Заступник голови-керівник апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Валерій Крецул нагадав, що 150 ОТГ створено у перший рік децентралізації в Україні. На Прикарпатті  однією з перших була Печеніжинська ОТГ.

«Громади стали твердо на ноги і нормально працюють. Це видно  з того, як вони закінчили рік. Держава надала додаткові ресурси на їхню користь, серйозну інфраструктурну субвенцію», – прокоментував він.

Прикарпатські ОТГ – Печеніжинська, Верхнянська і Старобогородчанська – отримали 21, 9 млн. грн. та реалізували 41 соціально-економічний проект. Наразі вже є 11 прикарпатських ОТГ.

«Не треба думати, чи хтось втратить посаду, а думати про те, як це змінить нашу державу. Не треба цього боятися», – додав посадовець.

Під час заходу зазначили, що держава заборгувала перед місцевим самоврядуванням. Влада повинна діяти на всю територію громади. Згадали громаду Устерік, яка не хочуть об’єднуватись. На жаль, у законі не прописаний механізм добровільного виходу з ОТГ. Також державні кошти отримують тільки об’єднанні територіальні громади, а окремі громади допомоги не мають і повноцінно не можуть реалізовувати свій потенціал.

Міський голова Руслан Марцінків звернувся до представників центральної влади. На його думку, законопроекти, які стосуються децентралізації, треба обговорювати із місцевим самоврядуванням. Також він просить зберегти податок для міста з продажу алкоголю та сигарет.

«Державна субвенція приходить у грудні, то яку дорогу ти встигнеш зробити за ці кошти. Треба, щоб її продовжували на наступний рік», – сказав він.

Марцінків згадав також згадав й про збільшення мінімальної зарплати, що не відобразилося у всіх сферах. Наприклад, лікарі та прибиральниці отримують приблизно однакову зарплатню. Він попросив на це відреагувати.

 Також учасники засідання дискутували про інші виклики та можливості реформи децентралізації.