На Прикарпатті лише кожен десятий учасник АТО отримав земельну ділянку

Автор: Людмила Баран

29 Кві, 2016 12:20

Поділитись публікацією
На Прикарпатті лише кожен десятий учасник АТО отримав земельну ділянку

В Івано-Франківській області учасники АТО подали 4059 заяв на отримання земельних ділянок. У власність передали лише 430.

Читайте також: Головний земельник Прикарпаття не прийшов на зустріч з атовцями

Про це повідомив начальник управління землеустрою та охорони земель Головного управління Держгеокадастру в Івано-Франківській області Анатолій Собчук 29 квітня на презентації Дорожньої карти “Земля для учасників АТО”.

Він розповів, що законодавство надає право учасникам бойових дій на позачергове отримання ділянок для індивідуального будівництва, садівництва, городництва. Ділянка для будівництва має розташовуватися у межах населеного пункту.

“Якщо ділянка у межах населеного пункту, то заява має бути до міського, сільского чи селищного голови”, – сказав Собчук. – “Якщо за межами населеного пункту – до головного управління Держгеокадастру”.

Собчук повідомив, що до управління подали 274 заяви, а до органів місцевого самоврядування – 3785.

“В основному учасники АТО мають бажання отримати  ділянку для індивідуального будівництва”, – зауважив Анатолій Собчук.

У власність передано 430 ділянок сумарною площею 47, 8 гектарів. З них 407 органами місцевого самоврядування і 23 – Держгеокадастром.

За словами Собчука,  найкраще опрацьовують заяви від атовців у Городенківському районі 99% станом на 27 квітня. На другому місці Коломия та Коломийський район. Найгірша ситуація в Івано-Франківську та Яремче.

Серед основних проблем, що заважають бійцям отримати землю – відсутність вільних ділянок в Івано-Франківську та гірських районах. Тим не менш, як зауважив Собчук, були випадки виділення землі для комерційного призначення. Також проблематичним є розроблення містобудівної документації, яка потрібна для виділення землі, та визначення меж населених пунктів.

В управлінні зараз створено чотири черги на отримання земельних ділянок. Насамперед видають земельні ділянки сім’ям загиблих бійців, далі – пораненим та учасникам АТО з інвалідністю. Окрема черга створена, щоб вирішити непорозуміння з виділенням землі в урочищі “Сад” Тисменецького району. У четвертій черзі – всі інші учасники АТО.  Собчук запевняє, що немає розділення бійців за тим, хто де служив, їхня черга формується за тим, коли були подані документи.

Теги: