Містобудівна рада не підтримала будівництво восьмиповерхового будинку з імітацією столітньої садиби Гриневичів

Автор: Людмила Баран

20 Тра, 2015 16:31

Поділитись публікацією
Містобудівна рада не підтримала будівництво восьмиповерхового будинку з імітацією столітньої садиби Гриневичів

На містобудівній раді 20 травня розглянули проектну пропозицію під назвою «Реконструкція будинку з добудовою громадських та надбудовою житлових приміщень на вулиці Богунській,1». Більшість членів ради висловилися проти будівництва великої кількості поверхів та проти руйнування столітньої садиби Гриневичів.

Споруда на розі Василіянок і Богунської має мати вісім поверхів. На першому – громадські приміщення, на останньому – офісні, на інших – житло.

Водночас на чинному генплані Івано-Франківська ця територія позначена,як зона малоповерхової житлової забудови. Згідно з відкоригованим генпланом, там має бути зона садибної забудови.

Фасад першого поверху – безрамне засклення. А за склом – заново відбудований музей Гриневичів.

Архітектор Назар Чулуп не наніс обриси столітньої садиби на генплані ділянки. Будинок разом з давнішою прибудовою вирішили знести. А потім відбудувати імітацію садиби Гриневичів, повернувши входом до вулиці Богунської.

«Союз Українок бути мати вхід у музей з тихої вулиці Богунської», – сказав архітектор.

На ділянці передбачено 35 паркувальних місць. Дитячого майданчика у дворі немає. Діти мешканців мають гратися у парку .

Автору проекту зробили зауваження, що він не представив фотофіксацію ділянки, плани поверхів, розгортки фасадів, макет, тим самим показавши неповагу до членів містобудівної ради.

«Бавитися з перенесенням будинку фасадом в іншу сторону недоречно. Варто залишити будинок на місці, де він зараз стоїть, укріпити фундаменти, а потім вже думати про якусь надбудову», – вважає Ігор Панчишин, начальник відділу охорони культурної спадщини.

Інвестор будівництва та «Союз Українок», якому належить музей, не прийшли на містобудівну раду.

«Те, що ця ветха хатка є цінністю – це однозначно. І це треба популяризувати», – сказав Володимир Гайдар,директор Департаменту архітектури, – «Але в нашому місті чистих рішень нема. Тому ми мусимо цю розмову продовжувати».