Галка рекомендує: плюси і мінуси вегетаріанства

Автор: Єва Жасминова

22 Бер, 2016 14:00

Поділитись публікацією
Галка рекомендує: плюси і мінуси вегетаріанства

Вегетаріанство (або «зелена дієта») вважається однією з найміцніших і корисних систем харчування, незважаючи на свої «плюси» і «мінуси». Мільйони людей по всьому світу хочуть вдатися до числа вегетаріанців, але сумніваються в його користь. Сьогодні ми вирішили поговорити про «плюси» і «мінуси» «зеленої дієти», щоб розвіяти накопичені питання і сумніви.

«Плюси» вегетаріанства:

1. Рослинна їжа містить мало жирів і калорій, тому вегетаріанство допомагає впоратися із зайвою вагою. Правильно складений раціон дозволяє відчувати себе ситим, але не дозволяє набрати зайві кілограми.

2. У рослинній їжі міститься велика кількість рослинної клітковини, що допомагає відновити мікрофлору кишечника, завдяки чому він починає працювати без збоїв.

3. Фрукти і овочі виводять з організму шкідливі речовини, шлаки і токсини. Вони нормалізують обмінні процеси і активізують захисні функції організму. До речі, серед вегетаріанців майже немає людей, які страждають від серцево-судинних захворювань.

4. Рослинна їжа містить велику кількість вітамінів і мінералів, які так необхідні організму сучасної людини.

5. У приготуванні овочевих страв практично не бере участь сіль і шкідливі канцерогени. Це, в свою чергу, попереджає розвиток багатьох захворювань.

6. Ти коли-небудь помічав, які вегетаріанці енергійні? Рослинна їжа містить багато корисних вуглеводів, які поставляють організму енергію.

7. Гасло вегетаріанців – «Ми нікого не вбили». Вони впевнені, що відмовившись від м’яса, людина знаходить здоров’я, душевний спокій і гармонію.

«Мінуси» вегетаріанства:

1. Використовуючи тільки рослинні продукти у своєму раціоні можна скласти повноцінне і збалансоване харчування. У тваринної їжі міститься багато амінокислот і корисних жирів, які не можна знайти в рослинній їжі. Дефіцит амінокислот призводить до втрати і погіршення зору, поганого настрою і навіть суїцидів.

2. Рослинний білок не такий поживний, як тваринний і він гірше засвоюється. Потреба організму в тваринному білку ти будеш заповнювати через збільшення вживання рослинних продуктів. Це може призвести до перевантаження органів травлення і розвитку хронічних захворюваннь.

3. Вчені помітили, що приблизно через 7 років строгого вегетаріанства у людей значно погіршується імунітет.

4. Вегетаріанство може дозволити собі не кожен (у фінансовому плані). Це не найекономічніший спосіб харчування. Щоб повноцінно забезпечувати організм поживними речовинами, стіл повинен бути максимально різноманітним. Ти не відбудешся, якщо будеш день у день їсти моркву або яблука – так взагалі можна «копита відкинути». В меню вегетаріанця обов’язково повинні входити горіхи, цитрусові, крупи, натуральні соки, мінеральна вода, різноманітні ягоди, фрукти і овочі, сухофрукти і т.д. Це задоволення не з дешевих.

5. Більшість вегетаріанців відмовляються від вживання не тільки м’яса, молочних продуктів, яєць, але і морепродуктів, зокрема риби. Риба – це головне джерело фосфору, калію, кальцію, марганцю, цинку і вітамінів. Без цих елементів жодна людина не зможе бути по-справжньому здоровою. Через брак молочних продуктів і риби виникають такі захворювання, як артрит, артроз, гіпертонія і астма.