Франківські діти з особливими потребами показали свою любов до України на щорічному фестивалі (ФОТО)

Автор: Людмила Баран

03 Гру, 2014 12:26

Поділитись публікацією
Франківські діти з особливими потребами показали свою любов до України на щорічному фестивалі (ФОТО)

В Івано-Франківську 3 грудня з нагоди Міжнародного дня інвалідів відбувся фестиваль творчості дітей та молоді з функціональними обмеженнями «Повір у себе». У рамках дійства відкрилась виставка художніх робіт, що демонструють любов до України і надихають на творчість. 

Читайте також: «Якщо б’є, значить - не любить»: у Франківську говорили, як запобігати домашньому насильству (ФОТО)

На свято до філармонії прийшли сімдесят учасників творчого конкурсу. Це –  вихованці навчально-реабілітаційного центру, Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» та учні шкіл міста. Вони представили свої роботи образотворчого мистецтва, виконані у різних техніках, а також музичні номери на концерті.

Хоча фестиваль відбувається вже тринадцятий раз, але щороку діти дивують чимось новим і неочікуваним, знаходяться нові таланти. Про це сказала Мар’яна Добрянська, начальник відділу соціальної роботи  Івано-Франківського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

“Цього року на виставці переважають патріотичні мотиви. У роботах показана любов до України, любов до рідної землі. Виступи так само патріотичного спрямування”, – зауважила Мар’яна Добрянська. – Напевно, центральним моментом нашої виставки є картина про Україну. Просто дивуєшся, як діти можуть бути такі талановиті і не бояться робити такі речі. З’являється бажання і собі щось спробувати створити”.

За її словами, цей фестиваль дає можливість учасникам проявити себе, вкотре показати свої вміння.

“В календарі це свято називається “Міжнародний день інвалідів”, але ми завжди говоримо “люди з особливими потребами”. Мені особисто більше до душі, коли ми говоримо про інклюзивну освіту, інклюзивне навчання чи працевлаштування. Тобто включення цих осіб у середовище,  щоб не було окремих реабілітаційних центрів, щоб вони ходили у звичайні садки, звичайні школи. Для того, щоб це вирішити, звісно,  потрібні зміни на законодавчому рівні, але, насамперед, потрібно змінювати свідомість, ставлення оточення до таких людей”, – зауважила Мар’яна Добрянська.