Четверо прикарпатців вивчали досвід громадянської освіти у США (ФОТО)

Автор: Турій Роман

24 Жов, 2017 12:03

Поділитись публікацією
Четверо прикарпатців вивчали досвід громадянської освіти у США (ФОТО)

24 жовтня у прес-центрі агенії новин GALKA.IF.UA відбулася прес-конференція учасників навчального візиту до Сполучених Штатів Америки на тему “Впровадження громадянської освіти”, який тривав з 11 до 21 жовтня.

Читайте також: Зміни до закону про мобілізацію: як голосували прикарпатські нардепи (СПИСОК)

Від Прикарпаття за океаном побували керівниця громадської організації “Молода Просвіта Прикарпаття” Євгенія Бардяк, начальниця відділу освіти Калуської РДА Оксана Савчук, представник методичного центру відділу освіти Рожнятівської РДА та вчитель загальноосвітньої школи села Нижній Струтинь Андрій Регей, фасилітаторка навчальних програм громадської організації “СТАН” Олеся Архіпова.

Презантатори розповіли, які на прикладі штату Колорадо існують методи громадянської освіти в США, яким чином і хто їх впроваджує, яка мета громадянської освіти та її результати для американського суспільства. Зокрема вони дізналися, що громадянську освіту дітям прищеплюють ще зі школи.

“Мета кожної школи – навчити дітей застосовувати знання. Є стандарти впровадження програм, але кожна школа сама визначає години і теми для вивчення. Діти вивчають фінансову грамотність, вміють себе популяризувати, візуалізувати свій матеріал, є більш розкутими. Велику вагу має неформальна освіта. Для бюджету штату Колорадо 37% витрачається на освіту. У 2017 році це сім тисяч доларів на одного учня”, – сказала Оксана Савчук.

Цікаво, що для будівництва різних освітніх закладів для мешканців певної території після громадських слухань підвищують податки, аби за них звести дитсадок чи школу.

“Діти вчаться ораторському мистецтву, самопрезентації – це теж є основа громадянського суспільства, в яких мають бути самозабезпечувані громадяни. Цікаво, що поняття “неформальна освіта” в штатах немає. Те, що у нас так називається, у США є нормальним. Діти вільно ходять по класі, розповідає, що відчуває. Дехто сидить на уроці в ковдрі, і щось п’є з баночки, і це нормально”, – поділилася враженнями Олеся Архіпова.

“Наш новий закон “Про освіту” схожий на те, що зараз є у США. Ми ніби побували у майбутньому, побачили, якою буде наша освіта. Я спершу був трохи скептично налаштований до нового закону, але тепер він мені подобається…У школах проводяться засідання суду, моделюють збори сенату, роботи його комітетів. Учні співпрацюють з пожежними, поліцейськими. Наші учні по знаннях не поступаються, знають математику, хімію, теоретично навіть кращі. Але їхня школа готує не науковців, а громадянина Сполучених штатів”, – додав Андрій Регей.

Євгенія Бардяк зазначила, що учасники візиту розроблять методичні рекомендації впровадження громадянської освіти з орієнтацією на сільську місцевість і малі міста.

Поїздка відбулася в рамках програми “Відкритий Світ” завдяки номінації Ротарі е-Клуб Україна та активній участі ГО “Молода Просвіта Прикарпаття” у формуванні команди проекту.