28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом

Автор: Людмила Баран

28 Лип, 2015 08:45

Поділитись публікацією
28 липня відзначають Всесвітній день боротьби з гепатитом

Сьогодні, 28 липня, у календарі – Всесвітній день боротьби з гепатитом. Вірусний гепатит – це запалення печінки, яке викликано одним з п’яти головних  вірусів: А, В, С, D і E. 

Про це інформують в Івано-Франківському міськрайонному управлінні Держсанепідслужби з посиланням на санітарну фельдшерку Олену Регу.

Гепатити передаються різними шляхами: гепатит А і Е – через забруднені харчові продукти і воду, гепатит В – через кров і інші рідини організму, гепатит С – головним чином через заражену кров, гепатит D – в якості додаткової інфекції при зараженні гепатитом В.

Гепатити А і Е- вірусні захворювання, проявляються ураженням печінки з жовтяницею та інтоксикацією.

Джерело інфекції – хвора людина з різними формами захворювання. Механізм передачі – фекально-оральний з реалізацією через харчові продукти, предмети побуту, брудні руки. Водний шлях передачі пов’язаний з фекальним забрудненням водойм, які служать джерелом централізованого водопостачання.

За статистичними даними протягом І півріччя 2015 року захворюваність на гепатит А по м. Івано-Франківську знизилась, оскільки випадків захворювання не зареєстровано, за аналогічний період 2014 року зареєстровано 2 випадки. Щодо епідемічної ситуації за І півріччя по Тлумацькому районі – зареєстровано 2 випадки захворювання, за аналогічний період 2014 року випадків захворювання не реєструвалось.

Водночас, в Івано-Франківську суттєво зросла захворюваність на вірусні гепатити.

Гепатит В та С – інфекційні захворювання, перебігають у гострій або хронічній формі з симптомами ураження печінки, із порушенням обміну речовин, жовтяницею.

Гепатит Д – захворювання, що спричиняється вірусом, перебігає завжди у поєднанні з гепатитом В, посилюючи прогресування патологічного процесу. Джерелом інфекції є хворі з гострими та хронічними формами.

Механізм передачі вірусних гепатитів B, C, D – контактно-рановий, він реалізується:
• природним шляхом – статевий, вертикальний. Можливе трансплацентарне зараження плода. Можливе зараження під час побутових мікротравм;
• штучним шляхом – зараження під час медичних маніпуляцій (операції, стоматологічні втручання, ін’єкції, взяття крові, гінекологічні та інструментальні обстеження), манікюр, педикюр, татуювання.

Щоб не захворіти на вірусний гепатит медики рекомендують:

• відмовтесь від куріння, вживання алкогольних напоїв, в тому числі слабоалкогольних, контакту з агресивними хімічними речовинами;
• вживайте продукти, які пройшли достатню терміч¬ну обробку, використовуйте лише доброякісну воду;
• дотримуйтесь правил особистої гігієни;
• своєчасно накладайте пов’язки на відкриті рани;
• користуйтесь лише індивідуальними гігієнічними, побутовими інструментами та предметами, якісними презервативами;
• матерям хворим на гепатит В, С рекомендують грудне вигодовування лише з використанням насадки на груди або зцідженим молоком;
• відповідальне ставлення інфікованих осіб може захистити оточуючих від зараження;
• дотримання протиепідемічного режиму, правил сучасної дезінфекції та стерилізації можуть застерегти людей при виконанні медичних маніпуляцій.

https://ladyspace.com.ua/pedicure