У Франківську вдвічі зросла захворюваність на вірусний гепатит

Автор: Людмила Баран

27 Лип, 2015 08:37

Поділитись публікацією
У Франківську вдвічі зросла захворюваність на вірусний гепатит

Протягом першого півріччя 2015 року в Івано-Франківську захворюваність на вірусний гепатит зросла та становить 141 випадок (58,0 на 100 тис. населення). Це число майже  вдвічі більше за минулорічне.

Про це інформують в Івано-Франківському міськрайонному управлінні Держсанепідслужби з посиланням на санітарну фельдшерку Олену Регу.

За аналогічний період 2014 року зареєстровано 71 випадок (29,5 на 100 тис. населення) захворювання на вірусний гепатит.

Також зросла захворюваність на хронічний гепатит. За перший квартал 2015-ого вона становить 139 випадків (57,2 на 100 тис. населення). А за аналогічний період 2014 року – 67 випадків (27,8 на 100 тис. населення).

До вірусних належать гепатити B, C, і D. Вони передаються від хворих з гострими та хронічними формами статевим шляхом та через поранення. Можливе зараження плода через плаценту. Також “підчепити” гепатит можна під час побутових мікротравм.

Крім того, шляхом зараження є операції, стоматологічні втручання, ін’єкції, взяття крові, гінекологічні та інструментальні обстеження, манікюр, педикюр, татуювання тощо.

Гепатит В та С викликають порушення обміну речовин, жовтяницю.Гепатит Д – захворювання, що спричиняється вірусом, перебігає завжди у поєднанні з гепатитом В, посилюючи прогресування патологічного процесу.

Щоб не захворіти на вірусний гепатит медики рекомендують:

• відмовтесь від куріння, вживання алкогольних напоїв, в тому числі слабоалкогольних, контакту з агресивними хімічними речовинами;
• вживайте продукти, які пройшли достатню термічну обробку, використовуйте лише доброякісну воду;
• дотримуйтесь правил особистої гігієни;
• своєчасно накладайте пов’язки на відкриті рани;
• користуйтесь лише індивідуальними гігієнічними, побутовими інструментами та предметами, якісними презервативами;
• матерям хворим на гепатит В, С рекомендують грудне вигодовування лише з використанням насадки на груди або зцідженим молоком;
• відповідальне ставлення інфікованих осіб може захистити оточуючих від зараження;
• дотримання протиепідемічного режиму, правил сучасної дезінфекції та стерилізації можуть застерегти людей при виконанні медичних маніпуляцій.