За прогули депутатів потрібно позбавляти мандатів – Романюк

By Турій Роман 27 Кві, 2015 07:50

За прогули депутатів потрібно позбавляти мандатів – Романюк

Схожі публікації

Loading...

В новому Законі про вибори до місцевих рад потрібно обов’язково ввести імперативну норму прямої дії (автоматично) позбавляти депутатства тих депутатів, які протягом 12 календарних місяців, у будь-який період чинної каденції, незалежно від причини, пропустили понад 50% пленарних засідань сесій відповідної ради та/або 50 % засідань постійних комісій відповідної ради.

Про це говорить депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк.

«Рішення про автоматичне безапеляційне та без права оскарження у суді про позбавлення депутатства приймає обласна виборча комісія, протягом до тридцяти календарних днів, після встановлення факту прогулу понад 50% засідань сесій та/або комісій. Обласна виборча комісія скликається на своє засідання незалежно від будь-чийого подання або підстави, публікації у пресі, звернення голови або заступників голови відповідної ради, голови постійної комісії, голови фракції або депутатської групи, звернення будь-якого депутата будь-якої ради, представників громадськості, активістів громадянського суспільства, політичних партій або громадських організацій, засобів масової інформації, тощо», – каже депутат.

За його словами, у випадку не реагування обласною виборчою комісію, відсутності кворуму, не скликання засідання або неспроможності ухвалити дане рішення у 30 денний термін, відповідне рішення автоматично приймає ЦВК, протягом до 10 днів, після завершення 30-ти денного терміну ухвалення рішення обласною виборчою комісію.

«Обласна виборча комісія або ЦВК одночасно приймає рішення про визнання набуття статусу депутата відповідної ради (сільської, селищної, районної у місті, районної, міської, обласної, Автономної республіку Крим) наступного претендента у партійному списку політичної партії, а у випадку відсутності наступних претендентів або у випадку, якщо вибувший депутат обирався по мажоритарному округу, призначається дата нових довиборів у даному мажоритарному округу. У випадку, якщо до завершення даної каденції відповідного скликання, тобто, до чергових виборів визначених Конституцією та Законом, залишається менше 1 року (менше 365 днів), і відсутність вибулого депутата не призводить до втрати легітимної межі чисельності відповідної ради (кворуму), проведення виборів по мажоритарному округу не проводиться», – каже Романюк.

Нагадаємо, в Івано-Франківській обласній раді виникла проблема, депутати дуже погано ходять на сесійні засідання. Останні сесії відбувалися на межі кворуму.
Схожі новини:

У селі Верхня Визниця на Закарпатті з’явилося три...
До складу нового Кабінету міністрів увійдуть позапартійні політики.
Про це повідомляють численні підприємці на сторінках мережі –...
Відомий сотник Євромайдану, боєць добровольчого батальйону «Дніпро-1» Володимир Парасюк...

Loading...
By Турій Роман 27 Кві, 2015 07:50


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +