За прогули депутатів потрібно позбавляти мандатів – Романюк

By Турій Роман 27 Кві, 2015 07:50

За прогули депутатів потрібно позбавляти мандатів – Романюк

Схожі публікації

Загрузка...

В новому Законі про вибори до місцевих рад потрібно обов’язково ввести імперативну норму прямої дії (автоматично) позбавляти депутатства тих депутатів, які протягом 12 календарних місяців, у будь-який період чинної каденції, незалежно від причини, пропустили понад 50% пленарних засідань сесій відповідної ради та/або 50 % засідань постійних комісій відповідної ради.

Про це говорить депутат Івано-Франківської обласної ради Юрій Романюк.

«Рішення про автоматичне безапеляційне та без права оскарження у суді про позбавлення депутатства приймає обласна виборча комісія, протягом до тридцяти календарних днів, після встановлення факту прогулу понад 50% засідань сесій та/або комісій. Обласна виборча комісія скликається на своє засідання незалежно від будь-чийого подання або підстави, публікації у пресі, звернення голови або заступників голови відповідної ради, голови постійної комісії, голови фракції або депутатської групи, звернення будь-якого депутата будь-якої ради, представників громадськості, активістів громадянського суспільства, політичних партій або громадських організацій, засобів масової інформації, тощо», – каже депутат.

За його словами, у випадку не реагування обласною виборчою комісію, відсутності кворуму, не скликання засідання або неспроможності ухвалити дане рішення у 30 денний термін, відповідне рішення автоматично приймає ЦВК, протягом до 10 днів, після завершення 30-ти денного терміну ухвалення рішення обласною виборчою комісію.

«Обласна виборча комісія або ЦВК одночасно приймає рішення про визнання набуття статусу депутата відповідної ради (сільської, селищної, районної у місті, районної, міської, обласної, Автономної республіку Крим) наступного претендента у партійному списку політичної партії, а у випадку відсутності наступних претендентів або у випадку, якщо вибувший депутат обирався по мажоритарному округу, призначається дата нових довиборів у даному мажоритарному округу. У випадку, якщо до завершення даної каденції відповідного скликання, тобто, до чергових виборів визначених Конституцією та Законом, залишається менше 1 року (менше 365 днів), і відсутність вибулого депутата не призводить до втрати легітимної межі чисельності відповідної ради (кворуму), проведення виборів по мажоритарному округу не проводиться», – каже Романюк.

Нагадаємо, в Івано-Франківській обласній раді виникла проблема, депутати дуже погано ходять на сесійні засідання. Останні сесії відбувалися на межі кворуму.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Лондон несподівано розірвав практично усі політичні зв’язки з...
Бійки народних депутатів України успішно експортуються в світовій...
Мер Золочева Ігор Гриньків розпочав безстрокове голодування на...
Переговори тристоронньої Контактної групи щодо мирного врегулювання ситуації на...

Loading...
By Турій Роман 27 Кві, 2015 07:50


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +