За півроку прикарпатці повідомляли про витік газу 20 тисяч разів

By Людмила Баран 6 Лип, 2015 19:10

За півроку прикарпатці повідомляли про витік газу 20 тисяч разів

Схожі публікації

Загрузка...

За перше півріччя 2015 року на адресу аварійно-диспетчерської служби ПАТ «Івано-Франківськгаз» надійшло 20 тисяч заявок про витік газу від населення. Левова частка аварій спричинена недотриманням правил використання газу в побуті, самовільним встановленням газових приладів, а також несправними системами димових та вентиляційних каналів.

Як свідчить статистика, найбільше викликів надходить навесні та восени. Якщо в літній період надходить близько 5 тисяч заявок, то взимку їх кількість подвоюється. Про це пише прес-служба ПАТ «Івано-Франківськгаз».

Протягом опалювального сезону 2014-2015 рр. зареєстровано понад 12 тис. звернень. Це зумовлено, насамперед, впливом температури навколишнього середовища на елементи систем газопостачання, самовільним встановленням споживачами газових приладів для обігріву приміщень, втручанням в конструкцію системи газопостачання та газових приладів.

Під час ліквідації аварійних ситуацій бригади АДС оперативно визначають умови, що склалися внаслідок аварії та вживають термінових заходів для її ліквідації.

«Для підвищення професійного рівня готовності бригад «104», ПАТ «Івано-Франківськгаз» кожного року проводить огляд-конкурс на кращу АДС товариства. Бригади у реальних умовах удосконалюють свої фахові навички. Це дозволяє їм у критичних нештатних ситуаціях не розгубитися та локалізувати аварію у найкоротший термін», – розповідає головний інженер ПАТ «Івано-Франківськгаз» Ігор Височанський.

Якість роботи спеціалістів АДС залежить також і від оснащення транспорту. Так, минулого року було модернізовано весь автопарк аварійної диспетчерської служби товариства. Зокрема автомобілі були укомплектовані радіозв’язком, проблисковими маячками, інструментами та іншими необхідними технічними засобами.

Окрім того,машини «104» оснащено GPS-моніторингом, що дозволило скоротити час приїзду АДС до споживача. Дана система спостереження за автомобілем у режимі он-лайн дозволяє диспетчеру визначити його місцезнаходження та спрямувати до місця виклику бригаду, яка знаходиться найближче.

Однак недопущення виникнення аварійних ситуацій, у більшості випадків, залежить від людського фактору. Адже суворе дотримання правил безпеки використання газу у побуті допоможе попередити трагічні випадки.

Основні правила безпеки є прості і доступні кожному споживачеві. В першу чергу потрібно перевіряти наявність тяги до і під час користування газовими приладами. Літом необхідно бути особливо обережними під час користування газом у побуті. Коли температура повітря зростає вище +30˚С, характерним явищем стає відсутність тяги або наявність зворотної тяги в димових та вентиляційних каналах житлових будинків. У результаті продукти згорання природного газу не викидаються через димохід, а надходять у приміщення, де встановлений газовий прилад.

У разі відсутності тяги необхідно перекрити газові прилади і звернутися в спеціалізовану організацію, що має дозвіл Державної інспекції з гірничого нагляду та промислової безпеки України для ремонту димовентиляційних каналів. А також при появі в приміщенні запаху газу негайно припинити користуватись газовими приладами, перекрити крани перед газовими приладами, відкрити вікна і кватирки для провітрювання приміщення та подзвонити в аварійну службу 104, не запалювати вогню, не курити, не вмикати і вимикати електроосвітлення, не користуватись електродзвінками.

Найбільше викликів бригада «104» отримала від мешканців Коломийського, Калуського, Рогатинського районів та м. Івано-Франківська.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Компанія Apple на своєму традиційному щорічному заході у...
У Львові 14 тролейбусів маршруту №13 будуть оснащені...
Протягом останнього часу ціни на житло стабілізувались. У...
Україна та Канада в понеділок підписали Угоду про...

By Людмила Баран 6 Лип, 2015 19:10


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +