З початку року в лісах Прикарпаття заблукало 20 грибників

Автор: Борис Марія

07 Oct, 2015 21:58

Поділитись публікацією
З початку року в лісах Прикарпаття заблукало 20 грибників

7 жовтня в Управлінні ДСНС в області  відбувся брифінг на тему “Як не заблукати в лісі”.

Захід мав на меті обговорити проблему розшуку туристів та грибників у лісових масивах Івано-Франківщини.

 З початку року у лісах Прикарпаття заблукали уже близько 20 шанувальників “тихого полювання”.

Загалом станом на сьогодні працівники гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення здійснили близько 60 виїздів на пошуково-рятувальні роботи. Врятовано 54 людини, з них – троє дітей.

Своїми міркуваннями та рекомендаціями з цього приводу із присутніми  поділивсязаступник начальника гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області Василь Завалко – людина, котра неодноразово брала участь у пошуково-рятувальних роботах.

“Пошуки грибників – досить специфічна робота, оскільки, на відміну від туристів, спрогнозувати їхні напрямки руху надзвичайно складно, практично неможливо”, – розповідає Василь Володимирович. – А громадянам, які збираються подорожувати лісами, хотів би дати найпростіші рекомендації, котрі допоможуть не потрапити у халепу: не ходіть в лісі наодинці, перед початком подорожі хоча б поверхово ознайомтеся із картою місцевості, куди збираєтеся їхати, дослухайтеся до порад людей, які вже там побували, майте при собі відповідний одяг, взуття, мінімальний запас продуктів, ліхтарик, сірники, компас, GPS-навігатори”.

Слід завжди мати при собі мобільний телефон із зарядженою батареєю та  намагатися не виходити із зони мобільного покриття. Якщо все-таки втратили у лісі орієнтування, головне – не панікувати.

Вийти на правильну стежину допоможе сама природа: володіючи елементарними знаннями з орієнтування у лісі, ви рухатимитеся у правильному напрямі. Мох на камені росте, як правило, тільки з північного боку. Пологіша сторона мурашника звернена на південь; на деревах хвойних порід смола накопичується рясніше з південної сторони. Прислухайтеся до звуків – можливо, почуєте шум залізничного транспорту чи автомашин. Якщо натрапили на струмок, йдіть вздовж нього – він обов’язково виведе вас до русла річки, а там уже і до населеного пункту недалеко.

Вирушаючи на «тихе полювання» чи у гори, потрібно заздалегідь  подбати про відповідний одяг та взуття, питну воду, сірники та продукти харчування. Особам, котрі страждають на хронічні захворювання, слід мати під рукою необхідні медикаменти.

Окрім того, заступник начальника гірської пошуково-рятувальної частини аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області Василь Завалко повідомив, де саме знаходяться гірські пошуково-рятувальні відділення: у Косові, Верховині, Ворохті, Яремче, Вигоді та Осмолоді.

Інформуює У ДСНС України в Івано-Франківській області.