З настанням осені зростає кількість застудних захворювань

Автор: Турій Роман

13 Жов, 2014 11:03

Поділитись публікацією
З настанням осені зростає кількість застудних захворювань

Осіння погода уже нагадує про себе, адже з настанням холодів і в поліклініках міста, і в стаціонарах лікарень відмічають ріст застудних захворювань. Небезпечні вони тим, що можуть викликати ряд ускладнень, серед яких особливо небезпечна – пневмонія.

На сьогодні лікарі відмічають ріст гострих респіраторних захворювань. Першими їх ознаками є підвищення температури від 37,5º до 38,5º, рясні виділення з носа, болі в горлі, м’язах, різь в очах, сльозотеча і сухий надсадний кашель. Коли з’являються такі симптоми, необхідно викликати лікаря. І не забувати: людина під час ГРВІ протягом семи днів є заразною, до того ж – інфекція при кашлі або чханні може передаватися на відстані двох метрів. Тому, перебуваючи в громадських закладах, транспорті, в колективі, люди можуть передавати одне одному захворювання. А отже при прояві хвороби бажано викликати лікаря додому. Призначене лікарем симптоматичне лікування у домашніх умовах може бути цілком достатнім для одужання.

Проте, коли з’являються інші симптоми: блідість обличчя, посилення задухи, висока температура, яка не знижується понад три дні, падіння тиску, втрата свідомості, навіть блювота, потрібно негайно викликати швидку допомогу для госпіталізації. Тому що у людини може виникнути ризик розвитку як серцево-судинної, так і легеневої недостатності.

Гостре респіраторне захворювання небезпечне тим, що через високу температуру і посилене потовиділення відбувається втрата організмом рідини, а це призводить до тахікардії, тобто прискореного серцебиття. У людей групи ризику, з серцево-судинними захворюваннями або цукровим діабетом, можуть загострюватися дані захворювання.

Після трьох-п’яти днів прийому вдома ліків, стан пацієнта покращується. Якщо ж симптоми протягом п’яти днів не минають, це може означати розвиток пневмонії, а значить потрібно негайно викликати лікаря і госпіталізувати хворого у стаціонар.

„Бажано, щоб вдома за хворим на ГРВІ доглядала одна людина, носила маску і пам’ятала, що після використання маску не можна носити на шиї чи класти до кишені, у приміщенні треба робити часті провітрювання, користуватися одноразовими рушниками, серветками, не займатися самолікуванням і пам’ятати, що жарознижуючі чи різні чаї не лікують гострі респіраторні захворювання, а діють лише на їхні прояви, тому можуть застосовуватися лише при комплексному лікуванні”, – наголошує завідувач терапевтичним відділом центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська, міський позаштатний терапевт Зеновія Василівна Зозуляк.

При самолікуванні хворі приймають багато жарознижуючих препаратів, після чого можуть поступити до лікарні уже з гострою нирковою недостатністю, „блоком” нирки та вираженою інтоксикацією. Дуже часто ГРВІ ускладнюються затяжними бронхітами і пневмоніями.

Лікарі радять: для профілактики захворювання необхідно приймати вітамін С, велика кількість його міститься в лимонах, ківі (один плід ківі містить добову норму вітаміну С), шипшині, узварі з сухофруктів, чаях зі смородини. Також корисними є продукти, багаті на фітонциди: часник і цибуля.

Не варто легковажити здоров’ям та займатися самолікуванням. Адже своєчасне звернення до лікаря може допомогти виявити хворобу на ранньому етапі, а значить, скоріше досягти повного видужання.