З держбюджету планують виділити 70 мільйонів гривень для територіального об’єднання громад

By Людмила Баран 12 Бер, 2015 20:01

З держбюджету планують виділити 70 мільйонів гривень для територіального об’єднання громад

Схожі публікації

Loading...

З державного бюджету на підтримку територіального об’єднання громад планують виділити, попередньо, 70-80 мільйонів гривень. Про це йшла мова  на  обговоренні Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в облдержадміністрації.

Участь у заході взяли депутати обласної ради, голови райдержадміністрацій, районних, сільських та селищних рад, міст обласного значення, керівники структурних підрозділів ОДА, повідомляє прес-служба установи.

«Ми живемо у період здійснення реформ, які мають на меті під час децентралізації влади передати повноваження органам місцевого самоврядування, − зауважив, розпочинаючи захід, керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк. − Результатом круглого столу має стати документ, зміст якого будемо доводити до відома народних депутатів України від Прикарпаття, центральних органів влади для того, щоб в методичних напрацюваннях, законодавчих актах були враховані всі напрацювання і наша позиція».

Учасників круглого столу ознайомили з основними аспектами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», поінформували про додаткові завдання і функції органів виконавчої влади у зв’язку з набранням чинності цього закону, державну підтримку добровільного об’єднання територіальних громад.

«Більшість експертів у галузі державного управління та місцевого самоврядування погоджуються з тим, що аналіз теперішньої мережі сільських і селищних рад демонструє вкрай слабкий рівень їхньої спроможності самостійно, під власну відповідальність, відповідно до наявних ресурсів і чинного законодавства вирішувати основні завдання і повноваження, − зазначив Богдан Волошинський, директор обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. − Тому вважається, що процес укрупнення і впорядкування адміністративно-територіального устрою повинен створити умови для формування спроможних територіальних громад».

У процесі створення таких умов, як наголошувалося впродовж круглого столу, держава має надавати громадам інформаційно-просвітницьку, організаційну, методичну та фінансову підтримку. Зокрема, на базі обласних державних адміністрацій планується започаткувати роботу офісів з комунікації між владою та  громадами, а також виділити кошти з державного бюджету на підтримку територіального об’єднання громад.  Попередньо ця сума складатиме 70-80 млн. грн..

Учасники круглого столу висловили пропозиції щодо забезпечення однакового представництва територіальних громад у виборчому процесі та ефективного використання державних коштів для сталого розвитку територій.
Схожі новини:

Президент України Петро Порошенко підписав пакет законів про...
Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв повідомив, що підписав постанову...
Міністерство юстиції України протягом місяця після набрання чинності...
Авіакомпанія Turkish Airlines готова розширювати частоти на існуючих...

Loading...
By Людмила Баран 12 Бер, 2015 20:01


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +