З держбюджету планують виділити 70 мільйонів гривень для територіального об’єднання громад

By Людмила Баран 12 Бер, 2015 20:01

З держбюджету планують виділити 70 мільйонів гривень для територіального об’єднання громад

Схожі публікації

Loading...

З державного бюджету на підтримку територіального об’єднання громад планують виділити, попередньо, 70-80 мільйонів гривень. Про це йшла мова  на  обговоренні Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» в облдержадміністрації.

Участь у заході взяли депутати обласної ради, голови райдержадміністрацій, районних, сільських та селищних рад, міст обласного значення, керівники структурних підрозділів ОДА, повідомляє прес-служба установи.

«Ми живемо у період здійснення реформ, які мають на меті під час децентралізації влади передати повноваження органам місцевого самоврядування, − зауважив, розпочинаючи захід, керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк. − Результатом круглого столу має стати документ, зміст якого будемо доводити до відома народних депутатів України від Прикарпаття, центральних органів влади для того, щоб в методичних напрацюваннях, законодавчих актах були враховані всі напрацювання і наша позиція».

Учасників круглого столу ознайомили з основними аспектами Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад», поінформували про додаткові завдання і функції органів виконавчої влади у зв’язку з набранням чинності цього закону, державну підтримку добровільного об’єднання територіальних громад.

«Більшість експертів у галузі державного управління та місцевого самоврядування погоджуються з тим, що аналіз теперішньої мережі сільських і селищних рад демонструє вкрай слабкий рівень їхньої спроможності самостійно, під власну відповідальність, відповідно до наявних ресурсів і чинного законодавства вирішувати основні завдання і повноваження, − зазначив Богдан Волошинський, директор обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій. − Тому вважається, що процес укрупнення і впорядкування адміністративно-територіального устрою повинен створити умови для формування спроможних територіальних громад».

У процесі створення таких умов, як наголошувалося впродовж круглого столу, держава має надавати громадам інформаційно-просвітницьку, організаційну, методичну та фінансову підтримку. Зокрема, на базі обласних державних адміністрацій планується започаткувати роботу офісів з комунікації між владою та  громадами, а також виділити кошти з державного бюджету на підтримку територіального об’єднання громад.  Попередньо ця сума складатиме 70-80 млн. грн..

Учасники круглого столу висловили пропозиції щодо забезпечення однакового представництва територіальних громад у виборчому процесі та ефективного використання державних коштів для сталого розвитку територій.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

У парку на околиці Парижа як експеримент відкрили...
Іспанське агентство з питань захисту інформації оштрафувало Facebook...
Заступника одеського губернатора Сашу Боровика, який в середу...
В Москві сьогодні триває акція руху «Антимайдан», присвячена...

By Людмила Баран 12 Бер, 2015 20:01


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +