Юрій Андрухович виступив з промовою у Відні: “Вибачте, що Україна не дає вам жити зі спокійною совістю”

By Турій Роман 19 Лис, 2014 11:10

Юрій Андрухович виступив з промовою у Відні: “Вибачте, що Україна не дає вам жити зі спокійною совістю”

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Через рік після початку протестів на Майдані український письменник Юрій Андрухович, виступаючи на відкритті міжнародного книжкового ярмарку Buch Wien у Відні, звернув увагу на прірву у сприйнятті подій в Україні всередині країни і в Європі.

Він з жалем говорив про відмінності у сприйнятті нинішніх подій в Україні всередині країни та в Європі. Його гостру, сказану німецькою мовою промову під назвою “Ціна цінностей”, сповнену колючих фраз та яскравих метафор, процитували багато австрійських та німецьких ЗМІ, – передає dw.de

Ще рік тому українці жили у зовсім іншій країні, заявив Юрій Андрухович.

“Але сьогодні ми перебуваємо у центрі конфлікту, кінця якому не видно, у центрі війни з тисячами загиблих, поранених і зниклих безвісти. Іноді цей рік здається нескінченним фільмом жахів, часом – вічним кошмарним сном”.

Письменник підкреслив, що, хоча юридично Україна перестала бути частиною Радянського Союзу понад 20 років тому, фактично вона досі бореться за “право на вихід”.

Андрухович вважає: “За ці 23 роки на пострадянському просторі не був вирішений жоден конфлікт. Мало того: найбільша і найвпливовіша країна цього простору, яка повинна була б прагнути примирення, робить все, щоб розпалювати війни, вона безперервно їх організовує”.

 За словами Андруховича, протягом цього часу українці дійшли твердого переконання, що найкращий для них шлях – шлях у Європу, європейський вектор. Але при цьому сьогодні в України та Європи, стверджує письменник, навряд чи залишилися точки дотику. Європа перетворилася в “зону благополуччя, комфорту і безпеки, занадто захищену, занадто врегульовану”. У той же час Україна стала “зоною смерті і звірств”. Тепер на Заході країна асоціюється не тільки з “Чорнобилем і повіями”. До цих стереотипів, вважає Андрухович, додалися смерть, війна, біженці, страждання, катування, фашизм і праві радикали.

У розмовах про події німецькі друзі письменника безперервно його виправляли – “терпляче, як дорослі дитину”, додав український письменник. Якщо він говорив, що в Україні вирує війна, співрозмовники розмірковували про “кризу”. Коли називав російського президента ворогом, вони говорили про “партнера”. “З численних розмов на Заході і, насамперед, у Західній Європі витікає, що нас не просто не розуміють, гірше – нас навіть не намагаються зрозуміти”, – гірко зауважив Юрій Андрухович.

Він занадто часто зустрічав людей, які підтримують Путіна, підкреслив Андрухович. “Залишається відкритим болюче питання, чому миролюбній, політкоректній Європі агресор здається ближчим та зрозумілішим, ніж жертва його агресії. У мене є підозра: ЄС боїться України, – припустив письменник. – Євросоюзу і без України було нелегко, а тепер ще й ця провальна держава зі своєю поганою кармою. Від такої країни краще триматися на безпечній відстані, думають європейці”.

Українці вийшли на Майдан, щоб боротися за свободу та рівність. Але “цинічна геополітика” залишила їм лише одне: “захищатися самотужки”.

Андрухович додав: “Дай Бог, щоб ця самотність не тривала, як у романі Маркеса, сто років. Так довго ми не протримаємося”.

Юрій Андрухович наголосив, що в українській мові слова “ціна” і “цінності” мають один і той же корінь. Але якщо в Україні сьогодні думають про цінності, то в Європі, вважає він, – про ціну. “Коли іспанські фермери палять прапор ЄС, їх турбують торгові санкції і падіння цін на апельсини. Коли 19-річний український студент гине під кулями снайперів в київському урядовому кварталі і при цьому стискає в руках європейський прапор, він гине за свободу і справедливість”, – переконаний письменник.
Свій виступ у Відні письменник завершив словами: “Вибачте, що Україна не дає вам жити зі спокійною совістю”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Питна вода у місті відповідає всім нормам та...
У Барселоні внаслідок спецоперації місцевих силовиків за підозрою...
Ініціатором створення крихітного зображення пташки на водостічній трубі...
Журнал National Geographic визначив переможців фотоконкурсу для мандрівників Traveler...

By Турій Роман 19 Лис, 2014 11:10


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +