Юрій Андрухович про Rolling Stones і концерти на Сході (ВІДЕО)

By Дейчаківська Софія 13 Жов, 2015 20:40

Юрій Андрухович про Rolling Stones і концерти на Сході (ВІДЕО)

Схожі публікації

Loading...

Юрій Андрухович та польський гурт Karbido влітку та восени 2015-го року відвідали міста України з програмою Atlas Estremo. Перед концертом на ГОГОЛЬFEST письменник розповів Громадському Культура про музичний вплив Pink Floyd і Rolling Stones, концерти на сході України та політичну активність митців.

Чи Андрухович-рок-фронтмен — це певний містер Гайд відносно Андруховича письменника?

— Якоюсь мірою так. Тобто він пожирає трохи час цього письменника. Ну, але з іншого боку я би їх так не протиставляв, тому що цей письменник багато чого навчається в іпостасі фронтмена. Я просто думаю, що це насправді втілення якоїсь дуже задавненої мрії. Напевно, ще з часів дуже ранньої юності, коли хотілося насправді з музичним гуртом виступати. І коли вірші починав писати, то, власне, з думкою: а може, вони колись зацікавлять якийсь гурт і їх покладуть на музику, їх будуть виконувати зі сцени. Тому я не переживаю, як драму, цього роздвоєння, бо його фактично немає.

Про улюблену музику юності

— Альбом Shine On You Crazy Diamond гурту Pink Floyd був для мене етапний, тобто більше ніж кілька місяців у моєму особистому чарті був поза всіма конкуренціями. Але безумовно, це був такий поетапний шлях, тобто спочатку слухалося переважно те, що слухали загалом мої ровесники. А вони слухали переважно Beatles і Deep Purple. І пізніше, через багато років з’ясувалося, що насправді було б непогано врівноважувати це Led Zeppelin і Rolling Stones. Я до сьогодні думаю про те, що в нас велике непорозуміння в музичних смаках, в нас, тобто в людей колишнього Радянського Союзу, тому що в нас непропорційно сильно любили Beatles, їх любили в усьому світі. Але непропорційно щодо Rolling Stones. І це вигадка радянська їх протиставляла, тобто «ролінґи» — це якісь погані злі духи, це такі якісь демони, а Beatles — це ті, які несуть світло, добрі ідеї. І ця несправедливість якось глибоко закоренилася. Навіть учора я читав статтю до 50-річчя пісні Yesterday Пола Маккартні. І там знову оцей мотивчик, що заздрісні Rolling Stones не могли пробачити, вони відреагували тим, що відразу записали As Tears Go By. В будь-якому разі я міг би серед своїх фаворитів того часу сміливо назвати також Jethro Tull або, скажімо, Genesis.

Про музичні впливи і Karbido

Це, наприклад, такий трохи загадковий проект, як Fantômas, і зокрема, геніальний вокаліст Майк Паттон. І ціла серія його записів, його співпраці, пов’язаної з Джоном Зорном. Я думаю, що слухати, і чути, і любити цю музику я вже навчився від Karbido, тобто моя присутність у цьому сенсі є вторинною. І зрозуміло, що у нас відбувся якийсь такий розподіл відповідальностей, тобто тексти — це все-таки моє, а робота над базовими музичними структурами — це їхнє. Ну, хоча б тому, що вони це виконують на своїх інструментах. Але я дуже багато змін вношу вже на тій стадії, коли ми допрацьовуємо композиції, коли ці фрази уже треба якось виспівувати чи інтонувати з якимись особливими акцентами. Співпраця з Karbido — це для мене, крім усього іншого, ще й музична школа, яку я не відвідував у своєму житті. А тут виявилося, що я пішов тепер уже, мабуть, до третього класу.

Про концерти в різних куточках України

Сприйняття всюди було надзвичайно позитивне, але підтвердилося моє спостереження, яке я вже раніше робив і необов’язково пов’язане з нашими музичними виступами, бо і літературні вечори сприймаються дещо по-різному. У Західній Україні, де публіка переважно уже звичніша до цього, вона поводиться значно стриманіше, а іноді навіть холодніше. Натомість усі три концерти цього разу на сході, тобто в Харкові, Запоріжжі й Маріуполі супроводились якимось неймовірним вибухом ентузіазму. І це додає, звичайно, нам, виконавцям. Тобто, коли ми після першого номера відчуваємо, що публіка вже загріта таким чином, яким повинна бути тільки на середині концерту, то це нас, звичайно, надихає. Є ще деякі особливості, на цей момент вже не тільки географічні, на сьогодні уже й політичні особливості, тобто Маріуполь — місто, яке за декілька десятків кілометрів фактично від зони бойових дій, відчуває кожен приїзд якихось таких гостей, митців, як щось особливе.

Про мистецтва війни, любові та миру в Україні

 Я думаю, що вона [Україна] по-своєму навчилася кожному з цих трьох. Поки що важко говорити про підсумок, тобто ми всі перебуваємо в процесі. Але я думаю, що найпереконливіше в українців склалося з любов’ю. І підтвердження я бачу, коли, знаєте, в наших містах, ось навіть на заході України, в нас уже багато чоловіків мобілізовані. І потім вони з’являються, можливо, у них кількаденні відпустки або щось, пов’язане із поверненням додому. І от вони обмундировані, вони в цій «атошній» формі виходять до міста і гуляють зі своїми дружинами, зі своїми подругами. І це ось такі пари, яким далеко за сорок, які, можливо, прожили вже по тридцять років разом і які вже забули, що таке близькість. Можливо. І вони раптом знову стали молодими закоханими. Тобто таке враження, що вони не можуть відпустити одне одного, так близько тримаються. Тому, що зрозуміло — завтра цей чоловік знову поїде туди, і він може звідти не повернутися. І я думаю, тут ми маємо суміш усіх трьох компонентів фактично. Але присутність компоненти миру — швидше сподівана, на це надія. Натомість любов і війна дуже сплелися.

Про митців у політиці

 Не можна плутати політичну активність митця з його партійною приналежністю. Ніколи б я не радив ставати депутатом, ставати членом якоїсь партії, фракції, політичної сили, тому що це знову повернення до тієї гри, в якій тебе використовують у темну.
Схожі новини:

Хтось купує спеціальні наклейки, інші розфарбовують яйця вручну....
Депутати Долинської районної ради наступного дня після засідання...
Стрічку “Страсті” (Passion) від постановника В’ячеслава Бігуна представили...
Нова версія YouTube розрахована лише для мобільних пристроїв...

Loading...
By Дейчаківська Софія 13 Жов, 2015 20:40


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +