Юрій Андрухович підібрав на посади в Мінкульті ідеальних кандидатів

By Турій Роман 3 Чер, 2015 13:56

Юрій Андрухович підібрав на посади в Мінкульті ідеальних кандидатів

Схожі публікації

Loading...

Cultprostir звернувся до письменника з Івано-Франківська Юрія Андруховича  з проханням пофантазувати на тему ідеальних претендентів на ключові посади в структурі Мінкульту і прокоментувати діяльність державного управління у сфері культури. 

На відміну від продюсера івано-франківського гурту “Перкалаба” Олега  Гнатіва, який вважає, що Мінкульт можна лише ліквідувати Юрій Андрухович допускає можливість поступового, покрокового реформування Мінкульту, зокрема і завдяки введенню в систему нових керівних кадрів. Письменник розібрав структуру Мінкульту поланково і на кожну з них запропонував свого ідеального кандата.

“Я не зовсім упевнений у потребі існування цього Міністерства. Можливо, вистачило б якогось державного комітету з дослівно кількох компетентних і активних осіб. Але, гаразд, подам свої пропозиції у рамках тієї моделі, яку запропонувала редакція.

Міністр – Олеся Островська-Люта. Дуже успішна, високого класу менеджер, здатна очолити процес і добитися позитивних змін, має позитивне реноме серед європейських партнерів.

1-й заступник міністра – Микола Яковина. Свого часу – один із заступників міністра культури Івана Дзюби, згодом – виконувач обов’язків міністра. Після довгої перерви вдруге був заступником міністра. Дуже рідкісне успішне поєднання митця й політика. Надзвичайно фаховий саме у проблематиці культурної спадщини та культурних цінностей.

Заступник Міністра (департаменти мистецтв, управління бібліотек, читання та регіональної політики). Тут занадто широкий спектр завдань. Потрібен дійсно якийсь універсальний чиновник, наділений до того ж високою культурою і просто «людським обличчям». Про існування таких я не знаю нічого, тому залишив би це рішення за пропонованою мною пані міністром – їй було б видніше.

Заступник міністра з питань євроінтеграції. Щодо департаменту у справах релігій та національностей – не зовсім розумію, чому цей орган у структурі саме Мінкульту. Припускаємо, що його в ній немає. В такому разі оптимальна кандидатура «євроінтеграційної» заступниці – Катерина Ботанова. Надзвичайно компетентна, здатна переконувати й зацікавлювати, розмовляючи із Заходом «його мовою» (розуміти передусім як метафору). Вона ж очолювала б і Управління міжнародного співробітництва, таку собі розширену версію євроінтеграції, – запропонював Юрій Андрухович у коментарі для Cultprostir.
Схожі новини:

Гурт “ТІК” та творче об’єднання “Вавілон 13″ презентували...
Лідер групи «Океан Ельзи», співак Святослав Вакарчук заявив,...
Данський режисер Ларс фон Трієр веде тверезий спосіб...
Члени Міжнародної слідчої групи, що розслідує причини катастрофи...

Loading...
By Турій Роман 3 Чер, 2015 13:56


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +