Які країни найменше відмовляють у шенген-візах українцям? (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Турій Роман

15 Apr, 2015 16:35

Поділитись публікацією
Які країни найменше відмовляють у шенген-візах українцям? (ІНФОГРАФІКА)

Минулої п’ятниці Міністерство закордонних справ України оприлюднило нову статистику видачі шенгенських віз українцям. За результатами цих даних, кількість відмов у видачі віз у 2014 році суттєво зросла, і лідерами антирейтингу стали Бельгія, Фінляндія та Швейцарія. Водночас, ціла низка країн залюбки видає українцям мультивізи – і лідирує серед них Прибалтика.

Зажали візу

візи статистика

Як йдеться в статті ЄвроПравди, 2014 став “роком проблем” для українських заявників. У більшості держав Шенгену суттєво зросла кількість візових відмов громадянам України. У низці консульств частка відмов зросла на сотні відсотків, а Бельгія відмовляла кожному десятому заявникові (9,54%). Досить великим (хоча й меншим, ніж у бельгійців) є показник відмов Швеції (4,57%), Швейцарії(4,56%), Фінляндії(4,55%), Нідерландах (4,28%).

Минулого року, вперше за останнє десятиріччя, українці стали менше звертатися за шенгенськими візами – причини цього зрозумілі, військовий конфлікт та падіння гривні, що суттєво обмежило можливості для подорожей закордон. В цілому 16 з 22 держав Шенгену, що мають консульства в Україні, збільшили частоту відмов. Рекордсменом є Фінляндія, яка збільшила відмови в 3,3 рази. Окрім неї, кількість відмов у візах українським заявникам зросла в консульствах Швейцарії – в 2,8 рази, Іспанії (2,6 рази), Португалії (2,2 рази), Греції (2,1 рази).

Друзі України

Не зважаючи на це, є країни, які охоче видають українцям візи. В переліку дружніх країн лідирує Прибалтика. Те, що консульства деяких держав ЄС – попри російську агресію – не стали карати українських громадян, заслуговує на вдячність з нашого боку.

візи статистика

Насамперед це Латвія і Литва, а також Словенія, Естонія та Польща. А ще – не дивуйтеся – показник відмов зменшився у Німеччині, хоча лишився на досить високому рівні.

В рік, що передував головуванню Латвії в Євросоюзі, вона в 3,5 рази зменшила відмови у візах українським громадянам. Нині її показник сягнув рекордно низького рівня у 0,16%. Литва протягом минулого року знизила відмови майже вдвічі, до рівня в 0,61%.

Традиційно дружньою до нас є маленька Словенія. Візові експерти знають її як країну, що охоче видає мультивізи. А тепер вона ще й знизила рівень відмов – до 1,61%. У третьої балтійської країни, Естонії, відсоток відмов у 2013 році сягав 3,02%; тепер – 2,38%. Це все одно досить високий рівень, але саме по собі зниження у кризовий період є важливим сигналом.

Окремої уваги заслуговує Польща. Тоді як інші держави ЄС лише остерігаються напливу мігрантів, Варшава вже стикнулася з цією проблемою. Протягом минулого року більше двох тисяч українців звернулися до польської влади з проханням про надання притулку (хоча рік тому таких було лише півсотні). Попри це, поляки не стали запроваджувати жодних візових обмежень для українських громадян – кількість відмов навіть дещо зменшилася, до рівня в 1,8%. А оскільки поляки видають 40% всіх віз в Україні, їхня візова політика – критично важлива.

І наостанок – зведені дані статистики видачі віз по різних країнах:

Війна на візовому фронті  сумна статистика   шенгену   в Україні   Європейська правда

Джерело: inspired