Як зменшаться ставки податку на нерухомість на окремі нежитлові об’єкти (ІНФОГРАФІКА)

By Турій Роман 20 Лип, 2015 20:04

Як зменшаться ставки податку на нерухомість на окремі нежитлові об’єкти (ІНФОГРАФІКА)

Схожі публікації

Загрузка...

13 липня 2015 року Івано-Франківська міська рада прийняла рішення, що окреслюватимуть у наступному році правила гри для окремих платників податку на нерухоме майно, відміннне від земельної ділянки.

Відповідно до рішення №1789-55/1 з 01 січня 2016 року змінюються ставки податку на нерухоме майно, відміннне від земельної ділянки, для фізичних і юридичних осіб, які мають у власності об’єкти нежитлової нерухомості, йдеться на сторінці Ivano-Frankivsk Regional Center.

Зараз ставка податку становить 1% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м кв. загальної площі нежитлової нерухомості. З наступного року ставки податку на нежитлову нерухомість визначатиметься в залежності від місця розташування такої нерухомості та його виду.
Передбачено 3 зони (І зона – вулиці, що наближені до центральної частини міста) та 8 видів об’єктів нежитлової нерухомості. Відповідно розміри ставок – 0%, 0,5%, 0,75% та 1%. Нульова ставка узаконена для гаражів, господарських (присадибних) будівель, а також підвалів в багатоповерхових будинках, власниками яких є фізичні особи і які не використовуються для здійснення підприємницької діяльності.

Щодо житлової нерухомості, то ставка податку залишається, як і в цьому році, 2% розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 м кв. бази оподаткування (загальної площі житлової нерухомості). Користуючись наданими законом повноваженнями, Івано-Франківська міська рада передбачила додаткові пільги для житлової нерухомості, збільшивши «пільгову» (не обкладену податком) загальну площу житлових помешкань:
для квартир – це 120 м кв., з яких податок не справлятиметься, а для будинків – 240 м кв. Якщо житлова нерухомість «змішана», тобто власник володіє як квартирою(ми), так і будинком(ами), то «пільгова» площа становитиме 280 м кв.
Тобто якщо загальна площа квартири 150 м кв., то податок сплачуватиметься за 30 м кв. (150-120=30).
Платниками є як фізичні, так і юридичні особи, у власності яких є житлова нерухомість.

Рішенням №1790-55/1 визначено категорії громадян та юридичних осіб, які не будуть сплачувати податок на нерухомість. Так, з 01 січня 2016 року від сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, звільняються:
1) особи, які належать до учасників бойових дій згідно із Законом України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; ветеранів ОУН-УПА, у власності яких перебувають об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості (лише для одного об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості на одну особу вказаних категорій);
2) приватні дошкільні та приватні загальноосвітні навчальні заклади, у власності яких перебувають об’єкти нежитлової нерухомості;
3) вищі навчальні заклади приватної форми власності І-ІV рівня акредитації, у власності яких перебувають об’єкти нежитлової нерухомості, крім об`єктів нерухомості (їх часток), які здаються в оренду, лізинг, позичку та використовуються у підприємницькій діяльності.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


By Турій Роман 20 Лип, 2015 20:04


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +