Як створити школи компетентностей розповідають у Франківську (ФОТО)

Автор: Дубінець Вікторія

05 Гру, 2017 10:40

Поділитись публікацією
Як створити школи компетентностей розповідають у Франківську (ФОТО)

5 грудня в Івано-Франківську відбувається (не)Конференція «Співпраця школи, влади та громади – шлях до розбудови громадянського суспільства». Метою став обмін кращими практиками зі співпраці школи, влади та громади.

Читайте також: На Франківщині 95 класів і дві школи знаходяться на самоізоляції

Захід зібрав міжнародних та провідних українських експертів з питань освіти для демократичного громадянства та освіти з прав людини, керівників шкіл, учителів, учнів та активної молоді, керівників управлінь та відділів освіти, представників обласної влади та місцевого самоврядування.

Менеджерка швейцарсько-українського проекту “Розвиток громадянських компетентностей в Україні – DOCCU” Валентина Полторак розповідає, що проект діє на території України впродовж 10 років і наразі охопив 8 областей. У Франківську нових компетентностей вчать тільки з 2016 року. Навчання пройшли уже більше тисячі прикарпатських вчителів.

“Ми хочемо створити демократичну атмосферу в школі, адже тільки в такому середовищі дитина може розвинутися та зрозуміти, що вона є повноцінним громадянином України. Через різні методики ми боремося з булінгом, расовою дискримінацією, вчимо співпрацювати з іншими. Важливо, щоб і вчителі, керівники шкіл теж ставали на демократичні засади”, – зазначила Полторак.

Менеджерка проекту зазначає, що у цьому напрямку тісно співпрацюють з Міністерством освіти та науки України, і нові засади вже передбачені у державних стандартах, а також у “Законі про освіту”, передає слова Галка.

Директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської ОДА Віктор Кімакович відзначив, що ми тільки почали перетворювати школу у школу компетентностей.

“Тепер потрібно донести вчителям, що насправді їхній досвід – дуже добре, але його потрібно відкласти і послухати щось нове. Тому що це зовсім новий формат”, – додав Кімакович.

Впродовж дня на майстер-класах експерти показуватимуть, як формувати демократичні цінності та компетентності в освітньому середовищі через наскрізною викладання демократичного громадянства та прав людини через кожен шкільний предмет і позашкільну діяльність.