Як діяти, якщо малюк вдавився: лікарня створила мультфільм, щоби навчити дорослих (відео)

Автор: Турій Роман

31 Січ, 2015 14:10

Поділитись публікацією
Як діяти, якщо малюк вдавився: лікарня створила мультфільм, щоби навчити дорослих (відео)
Британська лікарня швидкої допомоги Святого Джона створила відео про те, як малюки опиняються на крок від смерті, давлячись, здавалося б, безпечними предметами. Батькам пояснюють, як швидко допомогти дитині.

Інформація подається в формі мультфільму. Його герої та оповідачі – цукерка, ковпачок від ручки, горішок – ті самі предмети, котрі, потрапивши до дихальних шляхів дитини, змусять батьків пережити найстрашніше жахіття їхнього життя і дадуть лічені хвилини на те, щоби правильно зреагувати.

40-секундний відеоролик озвучили відомі британські актори, зокрема зірка “Чужого” та “Опівнічного експресу” сер Джон Хьорт. Незвичайний мультфільм, у якому в жартівливій формі розказується про серйозне, привернув увагу людей. На сайті YouTube The Chokeables переглянули вже понад 2 мільйона разів.

Лікарня Святого Джона також зняла відео, де інструктор докладно показує на ляльці, що має робити дорослий, коли маля вдавилося.

Як пояснює інструктор, дитина, яка вдавилася, може бути не в змозі кашляти, кричати та дихати. Діяти треба так:

По-перше, слід зазирнути в рота дитині. Якщо предмет, яким вона вдавилася, добре видно, і його можна витягти, треба це зробити. Але слід бути обережними, щоби натомість не проштовхнути його пальцями ще глибше в горло.

Дитину треба покласти долілиць собі на стегно, підтримуючи голівку та шию.

Далі – п’ять разів основою долоні ляснути дитину поміж лопатками. Після кожного удару треба переконатися, чи не вийшов сторонній предмет із її дихальних шляхів.

Якщо цього не сталося, дитину треба перевернути, знов-таки, подбавши про підтримку голівки та шиї.

Двома пальцями треба різко натиснути дитині посередині грудей, на рівні пахв. Повторити 5 разів.

Якщо це не допомогло, дитину слід знову перевернути лицем донизу. Потрібно чергувати ляски по спині з натисканням на груди. Повторити це тричі, але перед цим викликати швидку.

Якщо дитина весь час непритомна, слід перейти до прийомів штучного дихання.

Отже, якщо дитина вдавилася, слід пам’ятати три речі: перевірити рот, ляснути, натиснути.

Як пише The Mirror, ідея створити мультфільм-інструкцію з’явилася в благодійної лікарні після того, як нещодавнє опитування показало: 79% батьків не знають, як допомогти дитині, що вдавилася. 58% респондентів зізналися, що це – їхній найбільший страх. 40% учасників опитування зізналися, що з їхньою дитиною це вже траплялося.

Відеоролик з’явився в Інтернеті на початку січня. Відтоді завдяки йому було врятовано 7 дитячих життів, повідомляє лікарня.

Одна з жінок, яка зв’язалася з благодійною організацією, розповіла, що в кав’ярні стала свідком того, як почав задихатися 4-річний хлопчик. А саме за кілька днів до цього їй у Facebook трапилося це відео. Ця жінка стала єдиною з дорослих, хто не розгубився та надав дитині першу допомогу.