Я не знаю, що буде з Україною, але є те, що залишиться – це цінності, – Грицак

By Турій Роман 22 Вер, 2015 17:35

Я не знаю, що буде з Україною, але є те, що залишиться – це цінності, – Грицак

Схожі публікації

Loading...

Сьогодні, 22 вересня, в Івано-Франківську в рамках форуму Ukraine Lab з лекцією «Куди рухається Україна» виступив Ярослав Грицак.

«Найпростіший прогноз – ми постаріємо. І моє теза полягає на тому, що в цьому полягає один з найбільших історичних шансів України. За 25 років станеться зміна поколінь – один з найбільших шансів що має Україна. Має коридор, яким може рухатися», – каже історик.

Покоління теперішніх 18-35-літніх мають інший набір цінностей, як люди старшого покоління.

«Це покоління за своїми цінностями є набагато ближчим до своїх європейських однолітків, ніж до своїх батьків. Ми покоління, яке народилося в селі, але живемо в місті. Зараз більшість дітей народжуюються в містах містян. Наше покоління – це покоління соціальних ліфтів. Ви покоління «великого пальця», горизонтальне покоління , а покоління, яке тяжіє до рівності є глобальним. Наше покоління вірить у утопії, ви більш прагматики. Нове покоління – покоління з вищою освітою. Навіть 4 роки в найгіршому ВУЗІ формує інший набір цінностей, ніж у тих, хто не пішли вчитися. Для нашого покоління вища освіта – перепустка до середнього класу, для вас вища освіта нічого не дає. Немає точки відмінності», – говорить історик.

Тому на нове покоління чекають постійні зміни.

«Це покоління так званого прекаріату. Покоління без пенсій, які 30-40 разів за життя буде змінювати роботу, без дітей, бо вони будуть одружуватися в 35-40 років, люди, які не будуть ходити на вибори, йти до партій», – розповідає Грицак.

У історика виникає три побоювань з приводу побудови нової країни:

«Маю надію, що якщо ви звідси не виїдете і не дасте себе скорумпувати, все вдасться. Ще одну – вам бракує голосу – ви є в собі, але не для себе. Друге питання – як міняти країну не ходячи на вибори. Можливо вам прийдеться формувати рухи, але це вже інша тема для дискусії».
Схожі новини:

Відомий своєю загадковістю художник Бенксі запланував велику експозицію....
У Кривому Розі, в ніч з 1-го на...
Біля пам’ятника Працівникам органів внутрішніх справ Прикарпаття, які...
Відкрився фестиваль «Франківські фонтани». На сцені в центрі...

By Турій Роман 22 Вер, 2015 17:35


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +