Впроваджувати антикорупційні норми на Прикарпатті пообіцяли тільки 10 політичних партій (ІНФОГРАФІКА)

Автор: Борис Марія

20 Жов, 2015 11:36

Поділитись публікацією
Впроваджувати антикорупційні норми на Прикарпатті пообіцяли тільки 10 політичних партій (ІНФОГРАФІКА)

Сьогодні, 20 жовтня, у готелі “Станіславів” відбулася прес-конференція на тему “Які партії Івано-Франківщини робитимуть ради прозорішими і які відмовилися це зробити?”.

Читайте також: Лідера Франківського Євромайдану запросили на роботу у Russia Today

В рамках заходу презентували результати всеукраїнської громадської компанії “Прозорі ради” в Івано-Франківські області.

Станом на 20 жовтня на Прикарпатті впроваджувати антикорупційні норми в області пообіцяли 10 політичних партій, що балотуються на чергових місцевих виборах 2015 року. Цими політичними силами є “Воля”, “Укроп”, “Українська Галицька Партія”, “Солідарність”, ВО “Свобода”, “Народний Рух України”, “Громадянська позиція”, “Народний контроль” та “Сила людей”. Інші 6 партії також не відмовили у підписанні, над цим працюють.

“Підписання проходить в багатообіцяючому форматі, адже в нашій області поки-що не було жодної організації політичних партій, які б не підтримали нашу ініціативу і не підписали меморандум. Просто деякі партії задовго розглядають можливість такого підписання чи то через завантажену агітаційну кампанію чи через ретельне вивчення юридичної складової меморандуму”, – прокоментував співкоординатор коаліції “Прозорі ради” Максим Кицюк.

У Івано-Франківській області загалом підписано 26 меморандумів. На всеукраїнському рівні відповідні документи підписали 5 партій: “Самопоміч”, “Укроп”, “Демократичний альянс”, “Сила людей”, “Народний контроль”.

Кицюк зауважив, що у майбутньому коаліціянти будуть висвітлювати діяльність посадових осіб, які підписали меморандум та будуть допомагати їм виконувати обіцянки – надаватимуть висновки експертів з того, чи іншого питання та консультуватимуть. Пізніше буде здійснено повторний моніторинг органів місцевої влади на предмет впровадження антикорупційних норм.

“Громада вийде на Майдан, покричить, а потім чекає, коли ці зміни на неї впадуть. Пасивність громадян – це один з критеріїв, через який у нас проблеми”, – сказав він про готовність людей боротися з корупцією.

Захід організовано ГО “Центр “Антикорупційна платформа” спільно з Центром політичних студій та аналітики (м.Київ) в рамках проекту “Об’єднуємося заради реформ” (UNITER), що реалізується Pact в Україні за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Читайте також: Галич – перше місто в Україні, яке змінило регламенти органів місцевого самоврядування відповідно до антикорупційних законів та У рейтингу прозорості прикарпатських органів самоврядування найвищу сходинку займає Івано-Франківська міська рада (ІНФОГРАФІКА).

Теги: