Військові пояснили, скільки триватиме мобілізація

By Турій Роман 30 Тра, 2014 08:10

Схожі публікації

Loading...

Виконуючий обов’язки Президента України Олександр Турчинов своїми Указами від 17 березня 2014 року № 303/2014 та від 06 травня 2014 року № 454/2014 оголосив про проведення в України часткової мобілізації.

Чи не найбільше питань в контексті обох указів викликає визначення строків мобілізації.

Так, в пункті 3 Указу від № 303/2014 зазначається: «мобілізація проводиться протягом 45 діб із дня набрання чинності цим Указом». Про те ж саме йдеться і у тексті Указу № 454/2014. Власне оте «45 діб» спонукало багатьох військовозобов’язаних, призваних у зв’язку із мобілізацією, всерйоз замислитись над тим, що за півтора місяці служба для них автоматично закінчиться. Окремі гарячі голови навіть закликали одразу по завершенні 45-денного терміну збирати манатки і чкурнути геть з війська. Кажуть, у Житомирі кілька військовослужбовців, призваних ще у березні-місяці на військову службу, на початку травня так і зробили (щоправда, потім, дізнавшись, наскільки суворе покарання їм «світить» за самовільне залишення військової частини, більшість втікачів повернулася). Масла у вогонь підлили також народні депутати, які 6 травня 2014 року ухвалили Постанову Верховної Ради України № 1238-VII. Підпунктом 5 пункту 1 вказаної Постанови депутати рекомендували виконуючому обов’язки Президента України «вжити заходів з проведення кожних 45 діб ротації та звільнення осіб, призваних на військову службу у зв’язку з мобілізацією, окрім тих, які виявили бажання продовжувати військову службу в особливий період».

Зтексту Постанови, вказане рішення носить лише рекомендаційний характер і, як зауважив у своєму виступі 29 травня у Верховній Раді виконуючий обов’язки Міністра оборони України генерал-полковник Михайло Коваль, технічно його виконати не можливо.

Але, якщо не через 45 діб, то коли ж призваним до війська чоловікам сподіватись на звільнення з військової служби?

Як повідомив обласний військовий комісар полковник Ігор Павлюк, під визначеним в Указах Глави держави терміном 45 діб розуміють період часу, в який здійснюється призов військовозобов’язаних та техніки національної економіки для доукомплектування військових частин Збройних Сил України та інших військових формувань.

«Звільнення ж військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації в особливий період, – каже Павлюк, - може бути здійснено лише після оголошення рішення Президента України про демобілізацію, час і порядок якої буде визначено відповідним Указом Президента України».
Схожі новини:

Заступник голови слідчого управління Генпрокуратури Володимир Шапакін і...
У приватному зоопарку “Сафарі” в місті Бердянськ Запорізької...
У Міністерстві закордонних справ Республіки Білорусь пояснили інцидент...
Електронна база шкільних підручників від міністерства освіти дозволить...

Loading...
By Турій Роман 30 Тра, 2014 08:10


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +