Виконком “з боєм” підтримав 100% знижку на плату на землю для місцевих університетів

By Турій Роман 12 Лют, 2015 15:21

Виконком “з боєм” підтримав 100% знижку на плату на землю для місцевих університетів

Схожі публікації

Loading...

У міському виконавчому комітеті на черговому засіданні 12 лютого довго не могли вирішити, яку знижку плати за землю дати місцевим університетам.

У винесеному на розгляд депутатів проекті рішення йшлося про надання університетам 50% знижки на цей вид плати.

Однак заступник міського голови Михайло Верес запропонував повністю звільнити від плати за землю університети міста, а разом з ними – спортивні заклади, культури та соціального захисту.

Найбільше уваги він приділив питанню звільненню від сплати університетів. Мовляв ректори ВУЗів повідомили, що новий податок на землю, навіть з 50% знижкою, може знищити навчальні заклади.

Цю думку міський голова Віктор Анушкевичус спершу підтримав. Він повідомив – оскільки у січні надходження від податку на землю у січні виконано на 100%, і без участі ВУЗів, то їх можна звільнити від такої плати.

«Якщо ми виконуємо бюджет, то я не хотів би через те, що ми хочемо більше зібрати, ми знищили якийсь заклад», – каже Анушкевичус.

Натомість заступник міського голови Богдан Білик не погодився з пропозицією колеги Вереса. Він озвучив суми доходів місцевих університетів, та орієнтовні витрати з податку на землю.

Національний медичний університет –  123 мільйони, з них понад 80 млн грн надходять зі сторони. Орієнтовна плата за землю – 200 тисяч гривень (при умові 50% знижки податку на землю). ІФНТУНГ – доходи 137 млн, з них 61 млн грн – зі сторони. Плата за землю для цього університету може складати 300 тисяч гривень в рік ПНУ – 190 млн грн доходів в рік, з них понад 103 млн – зі сторони. Плата за землю складе 200 тисяч гривень в рік.

«Це просто мізер. Державний бюджет забрав у нас ПДФО, для того, аби через субвенції університети платити нам за землю. Ми пішли їм на зустріч, дали 50% знижку», – відстоював права міста Білик.

Йому взялися опонувати член МВК Сергій Федорців та депутат міськради Сергій Борзов. Вони вказали, що університети й так ледве жевріють, і не мають не меті заробляти гроші.

Насамкінець мер визнав, що Франківськ серйозно не втратить, якщо не отримає якихось 700 тисяч гривень.

Після активної дискусії члени МВК взялися голосувати. В підсумку 9 членів МВК проголосували “за” 100% знижку. Цих голосів вистачило для позитивного підсумку.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Про це на своїй сторінці у Фейсбуку повідомив...
Компанія Google оголосила про початок нового проекту по...
Оператор зв’язку «Київстар» оголосив про нові тарифні плани,...
Виборча дільниця по округу № 84 відкрилась із...

By Турій Роман 12 Лют, 2015 15:21


Загрузка...

  1. бухгалтер Лютий 13, 00:14

    Оце і є так звана імітація економічних реформ. Якщо реально вдуматись які кошти виділяються ВУЗам, а реальної віддачі немає. Фінансування цих учбових закладів, стипендії- а в результаті після закінчення навчання більшість,( десь 85%, ) студентів не те що не відпрацьовує 3-х років по спеціальності, а взагалі реєструються у центрах зайнятості як безробтні. Унашому місті ВУЗи звільнили від сплати земельного податку, податку на нерухомість, а може ці кошти краще б виділили на лікування пораненим воїнам АТО?

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +