Виконком “з боєм” підтримав 100% знижку на плату на землю для місцевих університетів

By Турій Роман 12 Лют, 2015 15:21

Виконком “з боєм” підтримав 100% знижку на плату на землю для місцевих університетів

Схожі публікації

Loading...

У міському виконавчому комітеті на черговому засіданні 12 лютого довго не могли вирішити, яку знижку плати за землю дати місцевим університетам.

У винесеному на розгляд депутатів проекті рішення йшлося про надання університетам 50% знижки на цей вид плати.

Однак заступник міського голови Михайло Верес запропонував повністю звільнити від плати за землю університети міста, а разом з ними – спортивні заклади, культури та соціального захисту.

Найбільше уваги він приділив питанню звільненню від сплати університетів. Мовляв ректори ВУЗів повідомили, що новий податок на землю, навіть з 50% знижкою, може знищити навчальні заклади.

Цю думку міський голова Віктор Анушкевичус спершу підтримав. Він повідомив – оскільки у січні надходження від податку на землю у січні виконано на 100%, і без участі ВУЗів, то їх можна звільнити від такої плати.

«Якщо ми виконуємо бюджет, то я не хотів би через те, що ми хочемо більше зібрати, ми знищили якийсь заклад», – каже Анушкевичус.

Натомість заступник міського голови Богдан Білик не погодився з пропозицією колеги Вереса. Він озвучив суми доходів місцевих університетів, та орієнтовні витрати з податку на землю.

Національний медичний університет –  123 мільйони, з них понад 80 млн грн надходять зі сторони. Орієнтовна плата за землю – 200 тисяч гривень (при умові 50% знижки податку на землю). ІФНТУНГ – доходи 137 млн, з них 61 млн грн – зі сторони. Плата за землю для цього університету може складати 300 тисяч гривень в рік ПНУ – 190 млн грн доходів в рік, з них понад 103 млн – зі сторони. Плата за землю складе 200 тисяч гривень в рік.

«Це просто мізер. Державний бюджет забрав у нас ПДФО, для того, аби через субвенції університети платити нам за землю. Ми пішли їм на зустріч, дали 50% знижку», – відстоював права міста Білик.

Йому взялися опонувати член МВК Сергій Федорців та депутат міськради Сергій Борзов. Вони вказали, що університети й так ледве жевріють, і не мають не меті заробляти гроші.

Насамкінець мер визнав, що Франківськ серйозно не втратить, якщо не отримає якихось 700 тисяч гривень.

Після активної дискусії члени МВК взялися голосувати. В підсумку 9 членів МВК проголосували “за” 100% знижку. Цих голосів вистачило для позитивного підсумку.
Схожі новини:

Турецькі військові заявили про те, що беруть на...
Секретар міської ради Микола Вітенко 17 червня святкує...
Сотник Володимир Парасюк розповів про ситуацію на Сході....
Національний банк підвищив офіційний курс гривні встановлюється ним...

Loading...
By Турій Роман 12 Лют, 2015 15:21


Загрузка...

  1. бухгалтер Лютий 13, 00:14

    Оце і є так звана імітація економічних реформ. Якщо реально вдуматись які кошти виділяються ВУЗам, а реальної віддачі немає. Фінансування цих учбових закладів, стипендії- а в результаті після закінчення навчання більшість,( десь 85%, ) студентів не те що не відпрацьовує 3-х років по спеціальності, а взагалі реєструються у центрах зайнятості як безробтні. Унашому місті ВУЗи звільнили від сплати земельного податку, податку на нерухомість, а може ці кошти краще б виділили на лікування пораненим воїнам АТО?

    Reply to this comment
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Вконтакті


Google +