Вихідна допомога при звільненні найманого працівника підлягає оподаткуванню військовим збором

By Турій Роман 10 Жов, 2014 07:09

Вихідна допомога при звільненні найманого працівника підлягає оподаткуванню військовим збором

Схожі публікації

Загрузка...

Сума вихідної допомоги, яка виплачується працівнику підприємства у зв’язку з припиненням трудових відносин, підлягає оподаткуванню військовим збором на загальних підставах.

Відповідно до норм Податкового кодексу України об’єктом оподаткування військовим збором є, зокрема, доходи у формі заробітної плати, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, винагороди, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами.

Про це повідомляє прес-служба Головного управління ДФС в Івано-Франківській області

Трудовий договір – це угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов’язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядку, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов’язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Загальні підстави, випадки та порядок припинення трудового договору встановлено статтями 36-45 Кодексу законів про працю. При припиненні трудового договору працівнику виплачується вихідна допомога.

Згідно п. 1 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.02.1995 № 100 сума вихідної допомоги, що виплачується при звільненні працівника обчислюється із середньомісячної заробітної плати.

Так, у разі коли середня місячна заробітна плата визначена законодавством як розрахункова величина для нарахування виплат і допомоги, вона обчислюється шляхом множення середньоденної заробітної плати, розрахованої згідно з абзацом першим цього пункту, на середньомісячне число робочих днів у розрахунковому періоді (частина 2 п. 8 Порядку № 100).

Крім того, особливості визначення складу витрат платника податку на прибуток підприємств на оплату праці встановлені статтею 142 Податкового кодексу, відповідно до якої до складу витрат платника податку включаються обов’язкові виплати, які надаються працівникам у випадках, передбачених законодавством.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

На українському ринку нерухомості ось уже декілька років...
Зображення «нових» гривень були придумані ще п’ятнадцять років...
За підозрою у корупційних правопорушеннях у Саудівській Аравії затримані...
Сьогодні, 15 липня, колектив підприємства «Княгинин, після суду...

Loading...
By Турій Роман 10 Жов, 2014 07:09


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +