Відомий педагог Авраменко розповів, чого чекати від ЗНО у 9-ому класі школи

Автор: Людмила Баран

01 Бер, 2018 11:43

Поділитись публікацією
Відомий педагог Авраменко розповів, чого чекати від ЗНО у 9-ому класі школи

Відомий телеведучий, педагог та автор підручників з української мови Олександр Авраменко 1 березня зустрівся з вчителями Івано-Франківська. Він розповів про особливості завдань у цьогорічному ЗНО, а також про зовнішнє оцінювання у школах після дев’ятого класу.

Читайте також: Прикарпатські спортсмени отримали звання "Майстер спорту України" (ФОТОФАКТ)

Авраменко зауважив, що зараз поширюються чутки про те, що замість Державної підсумкової атестації з української мови в 9-ому класі впровадять ЗНО. Він  запевнив, що ЗНО для дев’ятикласників стане обов’язковим лише у 2026-ому році.

“Діти, які зараз підуть в перший клас, будуть складати ЗНО, щоб вступити в 10 клас. Це програма “нової школи”, згідно з якою 5-9 класи називатиметься “гімназією”, а 10-12 класи – “ліцеєм”. Якщо діти матимуть низький бал із ЗНО в дев’ятому класі, то держава не буде далі їх навчати”, – розказав Авраменко.

На його думку, те, що 85% випускників шкіл вступають до університетів, в той час, як державі необхідні фахівці з робітничих професій, – це неправильно. Й оновлена система освіти якраз має це виправити.

За словами Авраменка,  вже зараз відомо, яким буде цей тест для 9-ого класу.  Він матиме закриту форму, у ньому не буде творчого завдання. Тест перевірятиме лише два розділи – орфографію і пунктуацію. Питань з морфології і синтаксису у ньому не буде.

“Те, що ми перевіряємо зараз з допомогою диктанту, у майбутньому буде перевірятися з допомогою тесту”, – наголосив Олександр Авраменко.

Також він порадив вчителям зараз на ДПА давати легші диктанти, а протягом року – складні.

А ще Авраменко розповів педагогам, що варто знаходити компроміс між навчанням у школі та захопленням школярів різними гаджетами.

“Якщо маля звикло до яскравих, динамічних картинок, звукового супроводу, яке бачить у планшеті,  то як воно буде ставитися до чорно-білого тексту?”

Тому він радить шукати яскраві й кольорові методи навчання читати.

 

Теги: