Верховна Рада схвалила медичну реформу. Як голосували прикарпатські нардепи

Автор: Дубінець Вікторія

19 Жов, 2017 16:00

Поділитись публікацією
Верховна Рада схвалила медичну реформу. Як голосували прикарпатські нардепи

Верховна Рада проголосувала у другому читанні закон про медичну реформу.

Читайте також: Франківські таеквондисти - срібні призери турніру в Нідерландах

За відповідне рішення проголосувало 240 депутатів.

Перед самим голосуванням сесійна зала фактично повернула закон до того вигляду, в якому його пропонував ухвалити комітет. За три дні розгляду поправок із закону були вилучені багато норм, на яких наполягав уряд і комітет. Тому Рада пакетом всі ці норми проголосувала перед ухваленням закону.

Після голосування в урядовій ложі і секторі коаліції та “Самопомочі” справжня ейфорія. Наприклад, депутат БПП Сергій Березенко буквально бігав по залу, обіймаючись із усіма причетними до реформи депутатами і урядовцями, йдеться на сайті УП.

Лікарка, народна депутатка та голова комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ольга Богомолець заявила, що законопроект 6327 – антинародний, бо ним вводиться співоплата за медичні послуги.

“Медична спільнота підтримує реформу, але не таку антинародну, – зазначила вона. Цей закон зробить для соціально незахищених громадян медичну допомогу недоступною. Лише медичне страхування допоможе (відповідний законопроект зареєстрований Богомолець, – УП)”.

У свою чергу заступниця голови комітету Верховної Ради з питань охорони здоров’я Ірина Сисоєнко, яка всі три дні доповідала по законопроекту від імені комітету, на це заявила: “Все, що було тільки що сказано виступаючим, не відповідає суті та наповненню цього документу. Я дуже прошу, щоб ці маніпуляції і страшилки не впливали на те, що зараз буде ухвалювати Рада”.

Зрештою, після завершення обговорення, Ірина Сисоєнко зачитала номери всіх правок, які були враховані комітетом, та спікер Верховної Ради Андрій Парубій поставив їх пакетом на голосування. “За” ці правки проголосували 229 депутатів, пише УП.Життя.

ТРИ ВЕЛИКІ ЗМІНИ, що були внесені поправками та значно впливають на суть реформи:

У проекті Закону залишились важливі положення:

  1. Оплата за послугу та договірні стосунки з медичними закладами.
  2. Поняття гарантованого пакету – чіткого обсягу зобов’язань держави щодо медичних послуг та ліків. Змінено лише його назву на “програму державних медичних гарантій”. Це робить назву більш звичною для бюджетного законодавства, але не міняє суті.
  3. Незалежний від постачальників (лікарень, місцевої влади, МОЗ) замовник медичних послуг – Національна служба здоров’я України (цю незалежність зруйнує механізм субвенції).
  4. Залишились усі позиції, які стосуються системи e-Health.

Як голосували прикарпатські нардепи:

Юрій Бабій – за

Юрій Дерев’янко – утримався

Анатолій Дирів – за

Михайло Довбенко – за

Анатолій Матвієнко – відсутній

Юрій Соловей – утримався

Юрій Тимошенко – за

Віктор Шевченко – утримався

Олександр Шевченко – відсутній

Володимир Шкварилюк – за.

До слова, ще вчора Соловей взяв участь у медичному форумі, який організувала противниця медреформи Ольга Богомолець.