В Україні впродовж року скасують стандарти колишнього СРСР – ГОСТи

By Турій Роман 24 Бер, 2015 16:05

В Україні впродовж року скасують стандарти колишнього СРСР – ГОСТи

Схожі публікації

Loading...
Загрузка...

Програмою діяльності Кабінету Міністрів України на 2015 рік визначено за мету – припинення дії на території України стандартів колишнього СРСР, розроблених до 1992 року.


Україна з набуттям членства Світовій організації торгівлі та підписанням  Угоди про асоціацію між Україною та Європейським союзом визначила пріоритетним напрямком прийняття міжнародних та європейських стандартів як національних з одночасним скасуванням ГОСТів, розроблених до 1992 р., а не розроблення власних національних стандартів, які можуть створювати зайві технічні бар’єри у торгівлі.
Впродовж поточного року національний орган стандартизації має припинити дію усіх чинних в Україні стандартів колишнього СРСР, розроблених до 1992 року. Взагалі у фонді національних стандартів України в данний час знаходиться близько 13 тисяч таких документів.
Без заміни будуть скасовані ГОСТи, які втратили актуальність, тобто така продукція не випускається або послуга не надається. А також стандарти, якими користується лише одне, або декілька підприємств України. У такому випадку підприємствам пропонується розробити та використовувати стандарт підприємства.
Інші ГОСТи будуть замінені на відповідні національні стандарти, зокрема гармонізовані з міжнародними та регіональними, в тому числі європейськими. Це стосується документів, які використовуються виробниками, за якими випускається продукція та надаються послуги.
З цією метою будуть визначені національні стандарти, які вже розробляються, а також міжнародні та європейські стандарти, які можна прийняти як національні методом підтвердження, з подальшим перекладом у разі необхідності.
Замовником гармонізації національних стандартів з міжнародними та європейськими виступає Мінекономрозвитку України. Джерело фінансування розробки національних стандартів, у разі відсутності міжнародних та європейських стандартів визначається окремо. При цьому необхідно взяти до уваги, що відповідно до європейської практики саме бізнес фінансує розроблення стандартів, нагадують у ДП “Івано-Франківськстандартметрологія”.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:


Loading...
By Турій Роман 24 Бер, 2015 16:05


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +