В Україні може з’явитися новий закон про переобрання за конкурсом усіх державних посадовців

Автор: Людмила Баран

03 Чер, 2014 15:57

Поділитись публікацією
В Україні може з’явитися новий закон про переобрання за конкурсом усіх державних посадовців

Голова Люстраційного комітету Єгор Соболєв розповів про проект нового закону. Відповідно до нього  всі органи влади будуть набирати наново через відкриті конкурси.

Читайте також: Депутати вирішили, що треба мобілізувати на захист країни всіх чоловіків

Про це він повідомив 3 червня на прес-конференції в Івано-Франківську.

Голова Люстраційного комітету стверджує, що нещодавно прийнятий закон про переобрання суддів не зробив значних зрушень. Він дозволив працівникам судів обирати собі нових керівників, але в більшості випадків вони поставили тих самих, що були до того.

Згідно з проектом закону про люстрацію, який лобіюють громадські активісти, будуть проводитися відкриті конкурси, під час яких  працівники всіх державних структур мають переобратися.

Визначені категорії осіб, яким заборонять брати участь в обранні на посади. До таких належать: колишні діячі комуністичної партії, члени комсомолу;  агенти і вихованці КДБ; ті, хто притягався за корупцію; ті, які при  Януковичі  займали високі посади і під час Майдану не написали заяви про звільнення; ті, хто підтримував окупацію Криму.

Щоб визначити тих, хто брав участь у корупційних злочинах, Мін’юст повинен відкрити реєстр осіб, які притягались за відповідальність за зловживання службовим становищем. Також має з’явитися доступ до архівів СБУ та інших.

Як каже Єгор Соболєв, у теперішній період люди готові скаржитися на посадовців, тому треба збирати ці свідчення, щоб потім використати під час конкурсів.

Професійний досвід кандидатів на державні посади під час конкурсу буде підставою для додаткової перевірки. Він не розглядатиметься, як позитивна характеристика. Відсторонених від роботи людей Єгор Соболєв пропонує зробити консультантами при нових чиновниках, а також викладачами у нових “справжніх школах міліції, суддів”.

“З прокурора не зробиш принципову людину, але з принципової людини можна зробити прокурора. Все залежить від громадськості. Вона повинна здійснювати контроль, пропонувати на участь в конкурсах талановитих осіб і відсіювати негідних кандидатів”, – говорить Єгор Соболєв.

Він зазначив, що для повної люстрації в Україні потрібно 3 роки.

Теги: