В ОДА знову поговорили про екологічну катастрофу в Калуші – далі розмови діло не пішло

Автор: Турій Роман

19 Nov, 2015 22:04

Поділитись публікацією
В ОДА знову поговорили про екологічну катастрофу в Калуші – далі розмови діло не пішло

Участь у заході взяли керівники структурних підрозділів ОДА, експерти та науковці, а також представники місцевого самоврядування і громадськості.

Під час наради присутні ознайомилися із пропозиціями науковців щодо вирішення техногенно-екологічної ситуації, яка виникла у результаті господарської діяльності хімічних підприємств на території Калуського району.

Загалом учасникам наради запропонували п’ять проектних рішень, концепція яких полягала у динамічному та раціональному розв’язанні ситуації на Домбровському кар’єрі.

Експерти поінформували про чинники, які передували розвитку техногенно-екологічної ситуації, зокрема, нераціональне використання природних ресурсів, помилки при проектуванні та розробці кар’єру. Також доповідачі застерегли від наслідків, які матимуть місце у випадку зволікання із вирішенням даної проблеми.

На переконання науковців, ефективним шляхом рішення ситуації на території кар’єру може стати переробка розсолів, ліквідація хвостосховищ і солевідвалів. Задля цього необхідним є використання сучасних технологій та досвіду науковців. Окрім того, варто систематично моніторити ситуацію та проводити геофізичні спостереження. Адже окрім виникнення проваль на місці колишніх шахт, існує ризик транскордонного забруднення річки Дністер, яка є прісноводною артерією не лише на території України, але й Румунії та Молдавії.

Як зауважив президент Івано-Франківської торгово-промислової палати Андрій Левкович, сьогодні науковцям, які займаються вивченням даної ситуації, необхідно об’єднатися та виробити спільний проект, який дасть змогу результативно вирішити проблему, та сприяти залученню іноземних інвестицій.

Зауважимо, що всі пропозиції будуть опубліковані на офіційному веб-сайті облдержадміністрації.

ФОТО: Вікна