Чиновники придумали, як захищатимуть область від африканської чуми

By Людмила Баран 22 Жов, 2014 12:20

Чиновники придумали, як захищатимуть область від африканської чуми

Схожі публікації

Loading...

Під час одого із засіданнь в ОДА обговорили заходи для недопущення занесення на територію області збудників заразних хвороб тварин з інших держав, зокрема африканської чуми.

На засіданні Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при обласній державній адміністрації обговорили додержання юридичними та фізичними особами ветеринарно-санітарних вимог, спрямованих на захист людей і довкілля. Також – надання практичної допомоги місцевим протиепізоотичним комісіям. І майбутні оперативні дії для локалізації та ліквідації спалахів заразних хвороб тварин, передає прес-служба ОДА.

На території України з 2012 року зареєстровано 8 неблагополучних пунктів захворювання свиней на африканську чуму, 7 з них – у 2014 році. Загрози для здоров’я людей від цієї хвороби нема, проте власники тварин несуть великі економічні збитки, бо з метою нерозповсюдження вірусу хворих тварин необхідно знищувати.

«Для локалізації вогнища захворювань на африканську чуму потрібно людей інформувати, залучаючи для цього місцеві засоби масової інформації, – зауважив аступник голови ОДА Володимир Семко. – Роз’яснювальна робота має бути у різних галузях господарства, адже на цю недугу хворіють і дикі тварини. Тому краще повідомити про саму підозру на африканську чуму і локалізувати вогнище захворювання, ніж сприяти її розповсюдженню».

Також обговорено шляхи розповсюдження африканської чуми і готовність служб на місцях до роботи в разі виявлення цього захворювання. План дій обласної комісії буде доведено до районних і міських протиепізоотичних комісій, які своєю чергою проводитимуть відповідну роботу з населенням.

Як відомо, протиепізоотичні заходи – це організаційно-господарська та спеціальна ветеринарно-санітарна діяльність, у тому числі профілактична і діагностична, спрямована на запобігання заразним хворобам тварин, їх виявлення та ліквідацію.
Схожі новини:

Черкаський протезно-ортопедичний цех безкоштовно виготовляє протези для поранених...
Зниження чисельності популяцій близько трьох тисяч видів тваринних...
Американські вчені вважають, що організм активно починає старіти...
Інспектори Євросоюзу провели інспекцію українських молочних продуктів перш,...

By Людмила Баран 22 Жов, 2014 12:20


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketingновини партнерів

Фейсбук

Google +