В ОДА пояснили, яку пенсію отримуватимуть родичі загиблих в АТО

By Людмила Баран 4 Гру, 2014 17:21

В ОДА пояснили, яку пенсію отримуватимуть родичі загиблих в АТО

Схожі публікації

Загрузка...

Внесено законодавчі зміни щодо пенсійного забезпечення загиблих військовослужбовців чи померлих інвалідів війни.

В Івано-Франківській області налічується 647 сімей пенсіонерів військовослужбовців, що втратили годувальника, з яких 40 – за вже загиблих під час проведення антитерористичної операції (АТО), повідомляє прес-служба облдержадміністрації.

Згідно із  змінами до закону “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, з 1 січня 2015 року  для них встановлені нові відсоткові нарахування пенсії.

Так, пенсію нараховують у розмірі 70% від грошового забезпечення годувальника на одного непрацездатного члена сім’ї, що був на утриманні військовослужбовця. Якщо годувальник загинув (помер) внаслідок поранення, контузії або каліцтва, отриманого під час захисту Батьківщини чи  виконання інших службових обов’язків. Також –  через захворювання, пов’язане з перебуванням на фронті, у партизанських загонах і з’єднаннях та підпільних організаціях і групах, визнаних такими законодавством України, ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи чи участю в бойових діях у мирний час. Причому дітям таких військовослужбовців цю пенсію призначають незалежно від того, були вони на утриманні чи ні.

Якщо ж на утриманні такого годувальника перебувало двоє і більше членів сім’ї, пенсію призначають у розмірі 90% від його грошового забезпечення, котрі розподіляють між ними рівними частками, але не менш як 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї.

У таких же розмірах, незалежно від причини смерті годувальника, обчислюють пенсії членам сімей померлих інвалідів війни і членам сімей, до складу яких входять діти, які втратили обох батьків.

Окремо наголошується, що ці пенсії в разі втрати годувальника не можуть бути нижче розміру двох (досі був один!) прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність.

Ще одним Законом України № 1538-VII від 19.06.2014 р. внесено зміни до Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”. Тепер цей статус поширюється на сім’ї осіб рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих під час участі в АТО, захисту незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Тейлор-Лінд працювала без упину 10 днів поспіль, списала...
В обмінних пунктах України 19 серпня курс долара...
Національна комісія, що здійснює держрегулювання в сфері зв’язку...
Ролик виробництва GoodMedia Production “Ти поруч, віримо, живем…”,...

Loading...
By Людмила Баран 4 Гру, 2014 17:21


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +