В ОДА опублікували список соціальних послуг та виплат для учасників АТО

By Людмила Баран 29 Лис, 2014 13:12

В ОДА опублікували список соціальних послуг та виплат для учасників АТО

Схожі публікації

Загрузка...

Учасникам антитерористичної операції держава гарантує надання соціальної та професійної адаптації, а також забезпечення пільгових пенсійних виплат.

Про це йдеться в інформації, наданій газеті «Урядовий кур’єр» Міністерством соціальної політики України, передає прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Соціально-психологічну і правову допомогу надаватимуть військовослужбовцям, які підлягають звільненню, у період їх звільнення, особливо у зв’язку зі скороченням штатів та проведенням організаційних заходів, і за станом здоров’я.

Її здійснюватимуть 5 центрів соціально-психологічної реабілітації сфери управління Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО:

Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;

Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;

Соціально-психологічний центр м. Славутича;

Центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Професійне навчання (курси з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації) військовослужбовців та членів їхніх сімей за обраними ними цивільними професіями і спеціальностями здійснюватиметься у навчальних закладах усіх форм власності. Ці заклади  визначатимуть на конкурсній основі за кошти державного бюджету та в рамках міжнародних програм.

Для того, щоб отримувати змогу навчатися, слід звертатися до Міністерства соціальної політики України.

Також – до Державного центру зайнятості — з питань працевлаштування, надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних із працевлаштуванням (консультації, ярмарки вакансій тощо).

Потрібні документи: паспорт, ідентифікаційний код, витяг з наказу про звільнення з військової служби.

Інформація щодо курсів перепідготовки військовослужбовців розміщена на сайті Мінсоцполітики (http://www.mlsp.gov.ua) у розділі «Діяльність Міністерства» / «професійна та соціальна адаптація військовослужбовців».

Також для учасників АТО передбачено пенсійне забезпечення

Розміри пенсії (за наявності права на військову пенсію у разі встановлення інвалідності) встановлюються:

 інвалідові І групи — 100% грошового забезпечення, яке виплачувалося цьому військовослужбовцеві за останньою посадою на день звільнення з військової служби;  інвалідові ІІ групи — 80%; інвалідові ІІІ групи — 60%.

Гарантії для призначення дострокової пенсії за віком при встановленні пенсії на загальних підставах:  для чоловіків — у 55 років та наявності не менш ніж 25 років страхового стажу; для жінок — у 50 років та наявності не менш як 20 років страхового стажу.

Надбавки та підвищення до пенсії учасникам АТО, які стали інвалідами війни:

для інвалідів війни: I групи — 474,5 гривні (50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);  II групи — 379,6 гривні (40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);  III групи — 284,7 гривні (30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

для учасників бойових дій — 237,25 гривні (25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Мінімальні пенсійні виплати з урахуванням підвищень, допомоги, доплат та надбавок не можуть бути нижчі:  для інвалідів I групи — 285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 2704,65 гривні);

для інвалідів II групи — 255% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 2419,95 гривні);

для інвалідів III групи — 225% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 2135,25 гривні);

для учасників бойових дій — 165% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 1565,85 гривні).

З 1 січня 2015 року набувають чинності такі зміни:

1) пенсії у разі втрати годувальника підвищуються з 40 до 70% грошового забезпечення годувальника на одного члена сім’ї, на двох і більше — 90%, але не менш як 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї (призначають членам сімей загиблих при виконанні службових обов’язків).

2) мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника збільшиться з одного прожиткового мінімуму до двох.

Військовослужбовцям, які звільняються з військової служби, і членам їхніх сімей  слід звертатися за цим до органів за місцем проходження служби; іншим особам, звільненим з військової служби, — до управлінь Пенсійного фонду.

Потрібні документи: паспорт, ідентифікацій код, довідка МСЕК (для інвалідів), свідоцтво про смерть із зазначенням причинного зв’язку смерті (для пенсій у зв’язку із втратою годувальника).

Документи слід подавати особисто або через уповноважену особу.

Приєднуйтеся до каналу “Галки” у Telegram - найважливіші та найсвіжіші новини одразу у Вашому телефоні! 
Схожі новини:

Солістка проекту ONUKA Наталія Жижченко, дизайнерка Наталія Каменська,...
У Південній Кореї в мережі Withme FS відкрили...
У Луганську вранці підірвали машину ватажка бойовиків Ігоря...
Відома  українська льотчиця Надія Савченко, яка боролася з...

By Людмила Баран 29 Лис, 2014 13:12


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +