В ОДА опублікували список соціальних послуг та виплат для учасників АТО

By Людмила Баран 29 Лис, 2014 13:12

В ОДА опублікували список соціальних послуг та виплат для учасників АТО

Схожі публікації

Loading...

Учасникам антитерористичної операції держава гарантує надання соціальної та професійної адаптації, а також забезпечення пільгових пенсійних виплат.

Про це йдеться в інформації, наданій газеті «Урядовий кур’єр» Міністерством соціальної політики України, передає прес-служба Івано-Франківської ОДА.

Соціально-психологічну і правову допомогу надаватимуть військовослужбовцям, які підлягають звільненню, у період їх звільнення, особливо у зв’язку зі скороченням штатів та проведенням організаційних заходів, і за станом здоров’я.

Її здійснюватимуть 5 центрів соціально-психологічної реабілітації сфери управління Державної служби України у справах ветеранів та учасників АТО:

Бородянський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;

Іванківський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;

Києво-Святошинський центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи;

Соціально-психологічний центр м. Славутича;

Центр соціально-психологічної реабілітації населення та його інформування з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

Професійне навчання (курси з професійної підготовки, перепідготовки або підвищення кваліфікації) військовослужбовців та членів їхніх сімей за обраними ними цивільними професіями і спеціальностями здійснюватиметься у навчальних закладах усіх форм власності. Ці заклади  визначатимуть на конкурсній основі за кошти державного бюджету та в рамках міжнародних програм.

Для того, щоб отримувати змогу навчатися, слід звертатися до Міністерства соціальної політики України.

Також – до Державного центру зайнятості — з питань працевлаштування, надання інформаційних та консультаційних послуг, пов’язаних із працевлаштуванням (консультації, ярмарки вакансій тощо).

Потрібні документи: паспорт, ідентифікаційний код, витяг з наказу про звільнення з військової служби.

Інформація щодо курсів перепідготовки військовослужбовців розміщена на сайті Мінсоцполітики (http://www.mlsp.gov.ua) у розділі «Діяльність Міністерства» / «професійна та соціальна адаптація військовослужбовців».

Також для учасників АТО передбачено пенсійне забезпечення

Розміри пенсії (за наявності права на військову пенсію у разі встановлення інвалідності) встановлюються:

 інвалідові І групи — 100% грошового забезпечення, яке виплачувалося цьому військовослужбовцеві за останньою посадою на день звільнення з військової служби;  інвалідові ІІ групи — 80%; інвалідові ІІІ групи — 60%.

Гарантії для призначення дострокової пенсії за віком при встановленні пенсії на загальних підставах:  для чоловіків — у 55 років та наявності не менш ніж 25 років страхового стажу; для жінок — у 50 років та наявності не менш як 20 років страхового стажу.

Надбавки та підвищення до пенсії учасникам АТО, які стали інвалідами війни:

для інвалідів війни: I групи — 474,5 гривні (50% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);  II групи — 379,6 гривні (40% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність);  III групи — 284,7 гривні (30% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

для учасників бойових дій — 237,25 гривні (25% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність).

Мінімальні пенсійні виплати з урахуванням підвищень, допомоги, доплат та надбавок не можуть бути нижчі:  для інвалідів I групи — 285% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 2704,65 гривні);

для інвалідів II групи — 255% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 2419,95 гривні);

для інвалідів III групи — 225% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 2135,25 гривні);

для учасників бойових дій — 165% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність (в 2014 році — 1565,85 гривні).

З 1 січня 2015 року набувають чинності такі зміни:

1) пенсії у разі втрати годувальника підвищуються з 40 до 70% грошового забезпечення годувальника на одного члена сім’ї, на двох і більше — 90%, але не менш як 40% на кожного непрацездатного члена сім’ї (призначають членам сімей загиблих при виконанні службових обов’язків).

2) мінімальний розмір пенсії в разі втрати годувальника збільшиться з одного прожиткового мінімуму до двох.

Військовослужбовцям, які звільняються з військової служби, і членам їхніх сімей  слід звертатися за цим до органів за місцем проходження служби; іншим особам, звільненим з військової служби, — до управлінь Пенсійного фонду.

Потрібні документи: паспорт, ідентифікацій код, довідка МСЕК (для інвалідів), свідоцтво про смерть із зазначенням причинного зв’язку смерті (для пенсій у зв’язку із втратою годувальника).

Документи слід подавати особисто або через уповноважену особу.
Схожі новини:

Спалах лихоманки Ебола може мати катастрофічні наслідки для...
Сьогодні, 23 липня, біля Коломийського відділку міліції була...
Сьогодні весь світ зрозумів, що йде відкрита війна...
Рівно рік тому проросійські найманці завдали артилерійського удару...

Loading...
By Людмила Баран 29 Лис, 2014 13:12


Загрузка...

Написати коментар

Нема коментарів

Наразі немає коментарів

Будь першим, залиш коментар!

Написати коментар
Перегляд коментарів

Написати коментар

Ваш E-mail не буде публікуватись
Позначені поля є обов'язковими*

WP-SpamFree by Pole Position Marketing


новини партнерів

Фейсбук

Google +